آمریکا: دخالت روسیه در پروژه های هسته ای ایران مشمول تحریم نیست

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد که واشنگتن تحریم هایی را علیه روسیه به دلیل دخالت در پروژه های هسته ای ایران اعمال نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه با بیان اینکه واشنگتن مشارکت مسکو در پروژه های هسته ای ایران تحت رهبری آژانس بین المللی انرژی اتمی را تحریم نمی کند، گفت: این کشور به روسیه اجازه نخواهد داد تا از توافق هسته ای به عنوان راهی برای دوری از تحریم ها فرار کند. به اوکراین

ایالات متحده در گذشته با درخواست سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه برای وثیقه مخالفت کرده است. لاوروف چند روز پیش درباره تحریم های آمریکا علیه روسیه پس از حمله به اوکراین گفت: «ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این تحریم ها به هیچ وجه بر روابط تجاری و اقتصادی و سرمایه گذاری در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تأثیر نمی گذارد.

لاوروف در کنفرانس خبری مشترک پس از دیدار امروز با حسین امیرعبداللهیان، همتای روس خود در مسکو گفت: روسیه تضمین کتبی از واشنگتن دریافت کرده است که تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو پس از حمله روسیه به اوکراین مانع از همکاری خواهد شد. [با ایران] من با چارچوب موافق نیستم.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.