پیشنهاد تبیین «موضوع قدس» در تمام ایام ماه مبارک رمضان

[ad_1]

اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی راهپیمایی روز قدس به ریاست رئیس ستاد انتفاضه و قدس با حضور جمعی از روسای و نمایندگان نهادها و وزارتخانه ها و مدیران چند رسانه ای در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی.

به گزارش ایسنا، سردار رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس، سردار حسین اکبری جانشین فرمانده یگان های قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار عبدالرضا آزادی در اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی روز قدس حضور یافتند. جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین نمایندگان نهادها و وزارتخانه ها و مدیران چند رسانه ای صبح چهارشنبه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دیدار کردند.

حاضران با تاکید بر لزوم تبیین بیشتر روز قدس و مسائل فلسطین برای نسل جوان و نوجوان، پیشنهاداتی را برای این مراسم و همچنین استفاده حداکثری از رسانه ها و فضای مجازی در این زمینه ارائه کردند.

سردار رمضان شریف، رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس در این دیدار تاکید کرد که بدون اغراق باید گفت که اکثر مشکلاتی که در جهان اسلام می بینیم حاصل طراحی صهیونیست هاست. تفکر و رفتار مسلمانان با صهیونیست ها. واقعیت این است که صهیونیست‌ها با برداشت خاصی از استکبار در عرصه‌های مذهبی، قومی و نژادی یکی از حساس‌ترین نقاط جغرافیایی را به دست آورده‌اند که می‌تواند بر امت اسلامی فشار بیاورد.

پیشنهاد توضیحی "موضوع قدس" در تمام ایام ماه مبارک رمضان

سردار رمضان شریف، رئیس ستاد انتفاضه و قدس

وی گفت: انقلاب اسلامی و نامگذاری روز جهانی قدس به ائمه اطهار یکی از بزرگترین راهبردهای صهیونیست ها یعنی فراموشی موضوع قدس را خدشه دار کرد. مراسم سالانه روز قدس زمینه و فرصتی را برای بررسی پرونده اشغال فلسطین و جلوگیری از دستیابی صهیونیست ها به اهداف خود فراهم می کند.

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی انتفاضه و قدس تاکید کرد: تحقق روز جهانی قدس و آگاهی بخشی به بخش‌های انجام شده در پرتو آن و نیز اقدامات انجام شده در بخش‌های مختلف برای تقویت و کمک به مردم فلسطین. مردم آثار و برکات غیر قابل انکاری دارند.

رمضان شریف گفت: اگرچه در دو سال اخیر تمامی راهپیمایی های میدانی به دلیل شیوع ویروس کرونا با محدودیت برگزار شده است، اما تاکنون بیش از 42 راهپیمایی قدس قدس با حضور پرشور برگزار شده است. به نظر می رسد سال آینده در بیست و هفتمین روز از ماه مبارک که مصادف با نهم اردیبهشت ماه است، شاهد راهپیمایی پرشور روز جهانی قدس باشیم.

وی افزود: انتفاضه و ستاد قدس مبتنی بر حضور جدی و پرنشاط میدانی در روز جهانی قدس است، اما ما اعلام می‌کنیم که به آنچه فرماندهی ملی کرونا یک روز قبل از روز قدس اعلام می‌کند، پایبند هستیم. و عدم اشاعه اصول ماست.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس خاطرنشان کرد: همه ساله در آستانه روز قدس رویدادها و رویدادهای میدانی برگزار می شود که به حال و هوای این روز کمک می کند. امروز عاقبت روز قدس بسیار روشن است و ما از همه لحاظ رو به جلو هستیم و امروز اقدامات خوبی برای آگاهی بخشی، افشای اقدامات صهیونیست ها و تقویت حضور نسل های جدید در صحنه انجام شده است. مبارزان فلسطینی امروز شاهد هستیم که مبارزان فلسطینی از انتفاضه سنگی در عملیات شمشیر بیت المقدس موشک هایی را شلیک کردند که صهیونیست ها با تمام توان انجام داده بودند که آمادگی ایستادگی در برابر ملت مصمم فلسطین را نداشتند.

پیشنهاد توضیحی "موضوع قدس" در تمام ایام ماه مبارک رمضان

سردار حسین اکبری نماینده فرهنگی یگان های قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سردار حسین اکبری معاون فرهنگی یگان های قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با اشاره به جهانی شدن روز قدس اظهار کرد: مراسم روز قدس در کشورهای مختلف همزمان برگزار می شود اما امروز روز قدس است. . در میانه جهان رخ داد که نشان از بیداری روزافزون مردم جهان نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی دارد.

وی با تاکید بر اینکه امروز رژیم صهیونیستی در همه ابعاد قدرت خود در حال تضعیف است، گفت: در این شرایط ممکن است برگزاری مراسم قدس بسیار مهم باشد. من تصور می کنم امسال با توجه به بهبود منطقه کرونا، شاهد یک راهپیمایی پرشور باشیم.

به گزارش ایسنا، حسین رویوران، تحلیلگر مسائل بین الملل نیز در این نشست با تاکید بر اینکه روز قدس راهبردی برای فراموش نکردن و احیای آرمان قدس و خنثی سازی سیاست های رژیم صهیونیستی است، گفت: وجود اسرائیل در خطر است. این در حالی است که در گذشته این رژیم فکر می کرد که این موجودیت برقرار است و باید از نیل تا فرات گسترش یابد.

وی با بیان اینکه مهمترین ابزار حفظ رژیم صهیونیستی برتری نظامی است، افزود: این برتری با نوآوری در طرح های جنگی و ابداع رهبری نامتقارن جنگ امروز خنثی شد که سران رژیم صهیونیستی به آن اذعان داشتند. “

یک تحلیلگر مسائل بین الملل، خروج رژیم صهیونیستی از اولویت های آمریکا توسط روسای جمهور آمریکا در سال های اخیر را یکی دیگر از موضوعات مهم عنوان کرد و گفت: از زمان ظهور اسلام، نفاق شکل گرفته است، اما امروز نوعی شفافیت است. درست است که جنگ در اوکراین نظام دوقطبی گذشته را احیا نکرده است، بلکه فضای جنگ سرد را بازگردانده است و کشورها مجبور هستند موضع خود را اعلام کنند و این شفافیت در موقعیت بین المللی به نفع ماست. ترکیه مجبور شد تا موضع خود را روشن کند.

رویروان در خصوص تحریم های آمریکا و اروپا علیه روسیه گفت: امروز که روسیه در اقتصاد جهان مداخله بیشتری می کند، اعمال تحریم ها علیه روسیه نوعی تحریم دوجانبه است به این معنا که خود طرف تحریم آسیب می بیند. از آن تحریم ها.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات ایران و 1+4 در وین گفت: بازگشت آمریکا به برجام پیام مهمی در منطقه دارد، یعنی خروج آمریکا از ایران که پیام مهمی است. برای کشورهای منطقه؛ «اینکه برخی کشورها با ایران وارد گفت‌وگو شده‌اند، به درک آنها از این موضوع بازمی‌گردد.

علی متقیان، مدیرکل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز با اشاره به روز قدس که توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است، گفت:

وی گفت: بیش از 40 سال است که روز قدس را جشن می گیریم و امام خمینی (ره) به شایستگی، خوب و با معرفت عمیق روز قدس را آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نامیده است. شاید در آن زمان عده ای معتقد بودند که این روز در ایران باقی می ماند، اما امروز روز قدس است و همه مسلمانان وارد میدان شده اند.

مدیرعامل ایسنا با تاکید بر اینکه این روز قدس یک پیام بزرگ دارد و آن نابودی رژیم صهیونیستی بود، گفت: امروز پس از 40 سال، مردم سقوط رژیم صهیونیستی را لمس می کنند. تفاوت امسال با سال های گذشته این است که مردم به چشم خود شکست سلطه و قدرت و فروپاشی رژیم صهیونیستی و عملیاتی که در روزهای اخیر علیه پایگاه اربیل انجام شده است را می بینند. ، عراق و هیچکس جرات نکرد. پاسخ این بود که نشان دهد اگر جمهوری اسلامی ایران از روز اول اعلام کرد که مخالف رژیم صهیونیستی است، این مخالفت را با تمام توان و قدرت نشان خواهد داد.

پیشنهاد توضیحی "موضوع قدس" در تمام ایام ماه مبارک رمضان

علی متقیان مدیر اجرایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

متقیان ادامه داد: امروز باید اسرائیل را با 40 سال پیش مقایسه کنیم. اسرائیل دیگر یک قدرت نظامی در منطقه نیست، دیگر اصلاً نیست و شکست ناپذیر است و ما باید این را برای مردم توضیح دهیم. پیشنهاد می کنم ماه مبارک رمضان را ماه قدس بدانیم و هر روز از این ماه مبارک مشکل قدس را توضیح دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطمئنم امسال پس از دو سال وقفه در راهپیمایی روز قدس شاهد حضور پرشور مردم خواهیم بود. امسال در روز قدس باید بگوییم که اسراییل شکست خورده است نه اینکه در حال شکست است. باید کشور قدس را کشور اسلام و نه کشور فلسطین معرفی کنیم و بگوییم می خواهیم از کشور اسلامی دفاع کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.