حمایت ویژه مجلس از اپراتورهای مخابراتی

[ad_1]

رئیس گروه راهبردی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: کارکنان مخابراتی که فاقد شبکه و زیرساخت ارتباطی در بستر شبکه ملی اطلاعات هستند از شمول 10 درصدی بند (2) بند «ی» تبصره (6) مستثنی شدند. ) قانون بودجه 1400.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در رابطه با تعیین حق لیسانس و سهم دولتی ارائه دهندگان خدمات مخابراتی، اظهار کرد: این موضوع می تواند در سال آینده اپراتورهای اصلی و کسب و کارهای کوچک اینترنتی و ارتباطی را آزار دهد.

وی ادامه داد: یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نقشی را در خواستار اقدامات عاجل برای جلوگیری از تعطیلی شرکت های مخابراتی دارای مجوز از اپراتورهای مجازی تلفن همراه روشن کرد.

رئیس گروه راهبردی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اپراتورها (اپراتورها) در بستر شبکه ملی اطلاعات «۱۰ درصد افزایش حق‌الامتیاز دارند و سهم دولت از درآمد شرکت‌های مخابراتی خارج می‌شود. و فقط شامل آن دسته از اپراتورهای مخابراتی می شود که توسعه زیرساخت آنها مربوط به شبکه ملی اطلاعات است، به طوری که کارورهایی که فاقد شبکه و زیرساخت ارتباطی در زمینه شبکه ملی اطلاعات هستند از شمول 10 درصدی بند 2 بند 2 مستثنی می شوند. ی» تبصره (6) قانون بودجه سال 1400 کل کشور.

سهیل یحیی زاده، رئیس کمیسیون ارتباطات و فناوری اطلاعات گروه راهبردی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش برای کمک به اپراتورهای ثابت و شرکت های کوچک اینترنت و ارتباطات گفت: امیدواریم تصمیمی گرفته شده باشد. فضای مناسب برای فعالیت این گروه از کارورهای مخابراتی را بررسی می کنیم.

به گفته وی، به گفته وکیل مجلس شورای اسلامی، بند (2) بند (ی) تبصره (6) قانون بودجه 1400 مربوط به یکجا یا درصدی از حق الامتیاز و سهام دولت در یک قرارداد پوششی است. حق امتیاز و سهم دولت تعیین می شود.

یحیی زاده با اشاره به اینکه دیروز بیش از 50 نماینده پارلمان اروپا از هیئت رئیسه خواستند تا طرح شفافیت دوفوریتی تبصره 6 بودجه سال 1400 را در خصوص پرداخت 10 درصد سود سهام و حق الامتیاز به کارکنان غیرشبکه ای در اولویت قرار دهد. گفت: رصد اهمیت بسیار زیاد شرکت های خرد و تجاری در حوزه تامین اینترنت به ویژه اینترنت ثابت را نشان می دهد که خوشبختانه پس از چندین ماه تلاش به بهترین شرایط برای تداوم رسیده است. فعالیت ایمن برای کارگران این صنعت.

وی ادامه داد: اگر به این گروه رسیدگی نمی شد، سرویس دهندگانی که شبکه و زیرساخت ارتباطی در بستر شبکه ملی اطلاعات ندارند، با مشکلات فراوان اشتغال مواجه می شدند و هزاران نفر بیکار می شدند. “

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.