دولت تصمیم گرفته است ساعت رسمی را تغییر دهد

[ad_1]

نایب رئیس مجلس درباره آخرین تصمیم برای تغییر ساعت رسمی کشور گفت: دولت در این زمینه در حال بررسی و اظهارنظر کارشناسی است و نیازی به ارسال مصوبه به دولت مجلس نیست.

به گزارش ایسنا، سید محمد حسینی درباره تصمیم برای تغییر ساعت رسمی در کشور گفت: بحث تغییر ساعت رسمی در بسیاری از کشورها مطرح است، در ایران این تغییر قبل از انقلاب در نیمه اول انجام شد. او در سال، ساعت رسمی کشور را یک ساعت جلوتر برد.

وی ادامه داد: در سال 84 دولت نهم به بحث تغییر ساعت توجهی نکرد و مجلس در سال 86 قانونی را تصویب کرد که هر سال این تغییر را موظف کرد.

حسینی تصریح کرد: این مشکل ادامه داشت تا این که امسال مسئولان محترم در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد لغو قانون سال 86 را دادند. یعنی قانون الزام آور در این زمینه وجود ندارد، به عبارت دیگر قدرت در این زمینه به دولت بازگشته است.

نایب رئیس مجلس گفت: بنابراین ما در مجلس با این نیت مخالفت نکردیم زیرا روال عادی خود را طی می کند یعنی قدرت به دولت برمی گردد و دولت تصمیم می گیرد.

وی ادامه داد: آنچه در مجلس مطرح کرده ایم، نظر دولت و رئیس جمهور بود که گفتند ما مخالف این طرح نبودیم و اظهار نظری نکردیم. زیرا تصویب طرح مشکلی ندارد و دولت باز است و در هر صورت می تواند تصمیم بگیرد.

حسینی تاکید کرد: البته نظر وزارت نیرو در خصوص بحث صرفه جویی در مصرف انرژی این بود که این تغییر تدبیر هم اکنون انجام شود و تا دو سال آینده که کمبود انرژی است، نیازی به تغییر نیست. حذف شده است.” نباید جابجایی صورت گیرد، اما معتقد است که این امر در حال حاضر مشکلاتی را ایجاد می کند.

نایب رئیس مجلس افزود: بر این اساس دولت تصمیم گرفته است که کمیسیون زیربنایی دولت و سایر افراد منصوب بنشینند و درباره عواقب عدم تعویق ساعت تصمیم گیری کنند در غیر این صورت جابه جایی صورت نمی گیرد.

وی با یادآوری انتشار برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر مذاکرات دولت، یادآور شد: در دولت گفته شد که برخی رسانه ها و صدا و سیما به گونه ای موضوع مصوبه مجلس را مطرح کرده اند که گویی ساعت رسمی کشور تغییر نکرده است. این در حالی است که این موضوع به دولت واگذار شده است و اکنون به زمانی بازگشته ایم که چنین قانونی وجود نداشته و قانونی نیست، تصمیم گیری با دولت است.

حسینی ادامه داد: گزارش هایی که در فضای مجازی در رابطه با اختلافات تغییر زمان آمده صحت ندارد.

نایب رئیس مجلس گفت: در حال حاضر دولت در حال بررسی و نظر دادن است و نیازی به ارسال مصوبه دولت به مجلس نیست و مانند گذشته که کابینه با رای هیئت دولت تغییر کرد، نایب رئیس مجلس گفت: گفت. اکنون دولت تصمیم می گیرد. «و ما هیچ قانونی در این زمینه نداریم و مجلس قانون سال 86 را لغو کرده است و اکنون اختیار آن بر عهده دولت است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: ما با این طرح مخالفت نکردیم زیرا برای دولت مشکلی ایجاد نمی کرد و اکنون دولت بر اساس نظرات کارشناسی و تبعات آن تصمیم می گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.