بیانیه مشترک بنت و لاپید درباره خروج احتمالی سپاه از فهرست تروریستی آمریکا

[ad_1]

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر امور خارجه در بیانیه‌ای مشترک به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دولت آمریکا در نظر دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را از فهرست سیاه تروریست‌ها خارج کند، با طرح اتهام علیه سپاه پاسداران، پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و یایر لاپید، وزیر امور خارجه که نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز هست، در بیانیه ای مشترک علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اتهاماتی را مطرح کردند که در مورد وزارت رژیم صهیونیستی منتشر شد. وب سایت خارجی امروز نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست تروریستی آمریکا.
در این بیانیه آمده است که سپاه پاسداران یک “سازمان تروریستی” است و “به سختی می توان باور کرد که ایالات متحده این سازمان را از لیست گروه های تروریستی حذف کند.”

آنها همچنین مدعی شدند که جنبش های مقاومت در منطقه از جمله حزب الله لبنان، جهاد اسلامی در غزه، انصارالله در یمن و نیروهای مقاومت در عراق با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مرتبط هستند.

در بخشی دیگر از بیانیه، نخست وزیر و وزیر خارجه اسرائیل استدلال کردند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی “مسئول حملات به غیرنظامیان و سربازان آمریکایی در سراسر خاورمیانه است.”

در این بیانیه آمده است: برای ما سخت است که باور کنیم تعریف سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی در ازای “وعده آسیب نرساندن به آمریکایی ها” لغو شود.

بخش پایانی بیانیه این بود: جنگ با تروریسم رسالت تمام جهان است. ما معتقدیم که ایالات متحده نزدیکترین متحدان خود را در ازای وعده های توخالی تروریست ها رها نخواهد کرد.
بیانیه Bennett & Lapid در پی گزارش هایی مبنی بر اینکه دولت آمریکا ظاهراً در حال بررسی حذف سپاه پاسداران از “لیست سیاه تروریستی” آمریکا به عنوان بخشی از روند بازگشت به توافق هسته ای و لغو تحریم ها علیه ایران است، منتشر می شود.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید شب گذشته در یک کنفرانس خبری گفت که دولت آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را واجد شرایط برای حذف از فهرست تروریسم می داند. زمینه انجام نشده است و چه زمانی توافق حاصل خواهد شد. محتوای آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.