کارایی اواپراتور صفحه ای (4)

کارایی اواپراتور صفحه ای
اواپراتور صفحه ای

وقتی که از یک مبدل حرارتی صفحه ای برای کاربرد های تبخیر استفاده می شود آن را اواپراتور صفحه ای می نامند که می تواند همانند یک بخار ساز برای تولید بخار استفاده شود و نیز می تواند یک گرمکن (reboiler) باشدکه برای تامین حرارت و بخار در ستون تقطیر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای محصولات سفارشی و خاص که عموما در کشور موجود نمیباشند، شرکت دامون آمادگی دارد تا مستقیما از شرکت دانفوس یا از طریق نمایندگی مبدل صفحه ای دانفوس در یکی کشورهای منطقه کالای مورد نظر شما را تامین نماید. در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز ، اطلاعات و قیمت های تضمین شده اواپراتورهای صفحه ای یکپارچه هپاکو با گارانتی اصلی جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. مبدل های حرارتی صفحه ای هپاکو از نوع یکپارچه (Brazed) نسل جدید و با راندمان بالای مبدل های حرارتی صفحه ای می باشد. این مبدل حرارتی صفحه ای دارای ارتفاع 0.55 متر ، عرض0.115 متر و سطح انتقال حرارت کل 3.02m بود. پشت به پشت (Back to Back): مبدل صفحه ای دانفوس جوشی نوع پشت به پشت دانفوس دارای مدارهای مبرد پشت به پشت میباشد که میتوانند دو کمپرسور مجزا را به طور همزمان به کارگیرند. This con tent h᠎as been w ritten with GSA C​ontent Generator Demoversion .

اواپراتور صفحه ای

یکی از ویژگی های دارای اهمیت اواپراتور صفحه ای HPE-300 جنس آن است که از استنلس استیل SS 316 ساخته شده که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی، دمای بالا، ضربه و سایش دارد و همچنین با دوام می باشد. به طور کلی اواپراتورهای هپاکو با طراحی و بازدهی بسیار بالا از جنس استنلس استیل SS 316 ساخته می شوند. جنس صفحات در این اواپراتورها معمولا استنلس استیل و اتصال جوشی مابین صفحات معمولا از جنس مس می باشد. طراحی ساده و قیمت کم این مبدلهای حرارتی دلیل محبوبیت آنهاست. در این نوع که ساده ترین شکل اواپراتور می باشد، بسته به نوع کابری از لوله های مسی و فولادی استفاده می گردد. این نوع اواپراتور غالبا در سیستم های تبرید به عنوان اواپراتور مبرد استفاده می شود. برای آنکه با نقش اواپراتور بیشتر آشنا شویم بهتر است مروری داشته باشیم بر سیکل تبرید تراکمی. در این مقاله با انواع اواپراتور و انواع مختلف آن آشنا شدیم. در این مقاله به انواع اواپراتور به طور کامل اشاره گردید؛ همچنین در مطلب قبل با عنوان اواپراتور چیست؟ در اواپراتورهای صفحه ای از سیالات حاوی مخلوط های هیدروکربن و هیدروکربن های نا خالص به عنوان گرمکن به کار می رود. کاهش مصرف شارژ گاز مبرد در سیکل سرمایی از دیگر ویژگی های متمایز بکارگیری مبدل های صفحه ای یکپارچه هپاکو به عنوان اواپراتور در طراحی و ساخت چیلرهای هوایی و آبی می باشد. This con​tent was w ritten by G᠎SA Con᠎te​nt G enerator D​em oversi on !

از خصوصیات مهم اواپراتور صفحه ای هپاکو مدل HPE-200، می توان به این موضوع اشاره داشت که با طراحی خاص خود، موجب افزایش راندمان و عملکرد گشته است. این دسته از محصولات توسط شرکت هپاکو با بهترین کیفیت و به صورت یکپارچه تولید می شوند. در سیستم های دارای کنترل ظرفیت و یا چند کمپرسوری از اواپراتورهای صفحه ای که در مکانیسم کار آن ها دو مدار به کار می رود استفاده شده است. ناگفته نماند که اواپراتور صفحه ای یکپارچه هپاکو مدل HPE-200 دارای 2 سال گارانتی بوده و به مدت 10 سال خدمات پس از فروش دارد. اواپراتور صفحه ای و یا کندانسور صفحه ای جوشی در اکثر برند ها دارای قابلیت تحمل دما تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد و قابلیت تحمل فشار تا ۳۰ بار را دارند . تبخیر در مبدل حرارتی صفحه ای غالبا با سیالات مبرد صورت میگیرد وسیالات کاری هم شامل سیالات خالص (R22،R142b،R134a ،آمونیاک ،پروپان ،پروپن)و مخلوط ( R407c،R410a، مخلوط پوپان و اتان)است.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.