حمایت از تولید سرلوحه برنامه های دولت خواهد بود

[ad_1]

حمایت از تولید سرلوحه برنامه های دولت خواهد بود

رئیس جمهور با بیان اینکه انشاءالله امسال موضوع اشتغال اولین موضوع ماست، گفت: بیکاری سرچشمه همه بلایای اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید در اولویت برنامه های دولت قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، آیت الله دکتر. سید ابراهیم رئیسی در اولین پیام خود به مردم ایران در مسجد جامع خرمشهر با بیان اینکه مردم ایران بی شک نتیجه استقامت و استقامت امسال خود را خواهند دید، گفت: اولین پیام نوروزی من به عنوان خادم جمهوری و تلاشی مستمر برای ساختن ایران قدرتمند و پیشرفته است. هیچ ملتی بدون کار فشرده و استفاده حداکثری از منابع انسانی و طبیعی به چیزی نرسیده است و سال جدید و قرن جدید باید آغاز دور جدیدی از کار سازنده، مفید، پربار و پیشرو برای همه ما باشد.
متن کامل اولین پیام نوروزی رئیس جمهور به شرح زیر است.
یا فاتح دل ها و بینش ها
یا ارباب شب و روز
من برادرم و برادرم هستم
آن را برای ما ببرید
به نام خدا
الحمدلله پروردگار جهانیان و رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) است.
فرا رسیدن عید فرخنده نوروز و احیای طبیعت و سرزمین و فرا رسیدن سال 1401 هجری شمسی را به شما ملت عزیز ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی صمیمانه تبریک می گویم.
موافقت عید سعید فطر و شادی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با آغاز سال جدید را نشانه خوبی می دانم. از خداوند متعال رحلت حضرت ولی عصر (عج) را مسالت دارم.
نوروز نماد و تبلور تمدن ارزشی است. تمدنی فرهنگ ساز و معنویت گرا که اوج فرهنگ تقوا، خانواده دوستی و صلح است.
نوروز امسال لحظه تحویل قرن است. به طور کلی قرن چهاردهم قرن انقلاب اسلامی ملت عزیز ایران بود و این ملت در تاریخ بزرگ خواهد ماند. انشاءالله قرن آینده، قرن ظهور و اعتلای تمدن ایرانی-اسلامی برآمده از انقلاب پر آوازه اسلامی باشد.
قرنی که مردم مسلمان ایران به رهبری امام خمینی (رحمه الله) از سلطه استکبار و استبداد رهایی یافتند و با استقرار مردم سالاری دینی در نظام مقدس اسلام استقلال و آزادی را مستقر کردند. جمهوری.
ملت عزیز و قهرمان ایران، «اینجا» نماد مقاومت شماست. مسجد جامع خرمشهر.
شرق و غرب جهان در هشت سال جنگ اجباری در یک جبهه مقابل استقلال ایران ایستادند اما امروز برای تعامل با ایران رقابت می کنند. این اندازه ملت بزرگ ایران است.
ملت ایران نقاط عطف تاریخی چالش برانگیزی را با سربلندی و استقلال پشت سر گذاشته است. البته هنوز بچه دشمن را نمی شناسد.
قرن پانزدهم قرن نقشه برداری فعال ملت ایران یا به عبارتی قرن ایران اسلامی است.
همه اقوام ایرانی اعم از فارس، لروف، کرد، آذری، بلوچ، عرب و ترکمن در خدمت این آرمان ملی هستند. ما همه یک خانواده هستیم، یک سرنوشت مشترک، یک خانواده ایرانی.
هفت ماه پس از روی کار آمدن، دولت عزم خود را برای انجام آنچه می گوید نشان داده است.
گفتیم به یاری خدا و یاری مردم الحمدلله بر کرونا حکومت می کنیم. ما گفتیم که کشور و اقتصاد را معطل نمی کنیم، همه دیدیم که در مذاکره و استفاده از ابزارهای سیاسی و حقوقی برای رفع جرم تحریم ها بر خنثی سازی تحریم ها متمرکز شدیم. از همان ماه های اول همه ما را دیدند که به لطف خداوند متعال و مردم در حال فعال سازی ظرفیت های معلق هستیم. خوشبختانه در این مدت نشانه هایی از رشد و ثبات اقتصادی و افزایش چشمگیر ارزش تجارت خارجی و صادرات غیرنفتی نمایان شده است. ما تجارت با همسایگان خود را به نفع مردم افزایش داده ایم. گفتیم هدف اصلی دولت مهار تورم و پیگیری سیاست تورمی است. با توفیق الهی این حرکت آغاز شده و امروز روند تورم در سه ماهه اخیر کاهش یافته است. این گفته با آمار ثابت می شود.
گفتیم چرخ تولید را به زور حرکت می دهیم. آمارهای رسمی که هنوز تا پایان سه ماهه سوم باقی مانده است نشان می دهد رشد اقتصادی از مرز 5 درصد فراتر رفته است.
گفتیم از همه ظرفیت های کشور برای تسریع در پیشرفت و توسعه کشور استفاده می کنیم. همگی شاهد راهگشای راه خدمت به نهادها و نهادهای عمومی و انقلابی بوده اند و ما همگی دست به کار شده ایم. امروز همه نهادهای انقلاب اسلامی در کنار دولت و همه در کنار مردم هستند.
برخلاف زمانی که مسئولان مدام از تریبون ها در مقابل یکدیگر دفاع می کردند و باعث تشویش اذهان مردم می شدند، با همکاری و هماهنگی قوا و همه نهادها تلاش می کردند اختلافات را به جلسات کارشناسی تبدیل کنند و تریبون های رسمی را به روحیه امید و همگرایی سوق دهند. برای حل آنها
ما گفته ایم که منافع و امنیت مردم را با هیچ عوض نمی کنیم. همه دیده اند که ما ترجیح می دهیم توان دفاعی، موشکی و فضایی کشور را افزایش دهیم، زیرا امنیت کشور در اولویت است.
امیدواریم دولت ما دولتی صادق باشد. به وعده های خود به موقع عمل کنید.
دولت شما از طریق دیپلماسی فعال، تعادل سیاست خارجی را بازگرداند. بزرگترین موفقیت کشور در سال‌های اخیر شکست مفتضحانه سیاست فشار حداکثری آمریکایی‌ها بود که با مقاومت مردم ایران ممکن شد.
مردم عزیز و نجیب ایران
ما شروع کردیم به هدایت کشور در مسیر درست. ما به دنبال سرنوشت ملت در دست بیگانگان نبودیم. ما دوگانگی و دوری را که قدرت ملت را تضعیف می کند به تعویق می اندازیم. ما نشان دادیم که قدرت میدانی به نفع قدرت دیپلماسی است. دیپلماسی می تواند در خدمت سلامت باشد. ما از روابط خارجی برای خدمت به اقتصاد جامعه استفاده کرده ایم و معنای دولت تحول آفرین و عدالت محور همین است.
ملت عزیز ایران
من مستقیماً از رنج شما آگاهم و در جاده های استان و در جلسات عمومی با مردم آن را لمس می کنم.
در 7 ماه کار دولت تلاش زیادی برای بهبود وضعیت معیشتی مردم و کنترل تورم انجام شده است و توجه ویژه ای به فقرا داشته ایم و انشاالله این کار را ادامه خواهیم داد.
در زمان آغاز به کار دولت بسیاری از کارگاه های تعطیل و نیمه تعطیل به تولید بازگشتند.
انشالله اولین موضوع امسال ما اشتغال است. بیکاری سرچشمه همه بلایای اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید سرلوحه کار دولت خواهد بود.
در این مدت برنامه های زیادی برای راه اندازی پروژه های بزرگ ملی و منطقه ای اجرا شد.
در حوزه تولید مسکن، کاهش تورم و اشتغال زایی اقداماتی انجام شده است که نتایج آن به زودی در کشور محسوس خواهد بود.
به حول و قوه الهی و بدون شک امسال مردم ایران نتیجه ایستادگی و ایستادگی خود را خواهند دید. مانند گذشته، نتایج استقامت و مقاومت آنها روشن شده است.
امیدوارم سال جدید سال پایان کرونا در سراسر جهان و پایان جنگ ها و آوارگی ها در همه کشورهای جهان باشد.
اولین پیام من به عنوان خدمتگزار جمهوری از این مرز و بوم به نوروز، از کشوری گرانبهاتر از روح ایران، در واقع پیامی است از سخت کوشی و تلاش مستمر برای ساختن ایرانی قدرتمند و پیشرفته. هیچ ملت و هیچ کشوری بدون کار فشرده و استفاده حداکثری از منابع انسانی و طبیعی به چیزی نرسیده است. سال جدید و قرن جدید باید سرآغاز دور جدیدی از کار سازنده، مفید، ثمربخش و پیشرو برای همه ما باشد.
یاد و خاطره همه مجاهدان و شهدا و ایثارگرانی را که در قرن اخیر برای سربلندی اسلام و ایران عزیز تلاش کرده اند و در رأس آنها امام بزرگوارمان که بی شک خورشید تابان قرن چهاردهم است قدردانی می کنم.
هم اکنون عید نوروز و آغاز سال نو را به شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و برای شما آرزوی موفقیت، سلامتی، شادی و پیروزی در سال جدید دارم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.