دستگاه برش لیزر فلزات را بهتر بشناسیم کارو لیزر

دستگاه برش لیزر فلزات را بهتر بشناسیم – کارو لیزر
برش لیزر مس, دستگاه برش لیزر مس

پیشنیاز این پروژه طراحی و آمادهسازی لوله و سیستم هیدرولیک و نیوماتیک و ساخت کامل قطعات موردنیاز بود که با موفقیت انجام پذیرفت. سیدمجتبی غیوری نجفآبادی با اعلام خبر اجرای کامل تعمیرات اساسی ماشین ۴ ریختهگری توسط کارشناسان داخلی افزود: ماشین ریختهگری یکی از مهمترین تجهیزات تولیدی در صنعت فولادسازی است و از تجهیزات و سیستمهای متعدد و پیچیدهای تشکیل شده که وظیفه آن تبدیل فولاد مذاب به تختال در ابعاد متنوع است. غیوری در ادامه به مزایای بهینهسازی ماشین ۴ ریختهگری اشاره کرد و یادآور شد: قالب ریختهگری قدیمی با ارتفاع ۷۰۰ میلیمتر با نوع جدیدتر با ارتفاع ۹۰۰ میلیمتر و با قابلیت تغییر عرض موتورایز و نیز قابلیت تغییر عرض حین ریختهگری جایگزین گردید که باعث افزایش کمّی و کیفی تولیدات این ماشین میشود. رئیس برنامهریزی، کنترل، نگهداری و تعمیرات ریختهگری مداوم تصریح کرد: طی انجام این تعمیرات اساسی، تجهیزاتی از قبیل رزونانس ریختهگری که یکی از حساسترین تجهیزات ماشینهاست، بومیسازی و جایگزین شد و ماشینهای برش، قالبها و سگمنت صفرهای آن نیز با ماشینهای برش، قالبها و سگمنت صفرهای بهروز که آنها نیز قبلا بومیسازی شده بود، جایگزین گردید. وی اضافه کرد: بازسازی و اصلاح میز غلتکی برای نخستین بار در ریختهگری در این توقف صورت پذیرفت که از اصلیترین اقدامات صورتگرفته در آن تعویض ستون و استراکچیرهای فلزی و بدنه محوطه خنکسازی ماشین بود که طی یک عملیات تخصصی و دقیق انجام شد.

دستگاه برش لیزر مس

همچنین میزان ارسال سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان به شرکت ها تا پایان بهمن به یک میلیون 441 هزار تن برش مس با لیزر رسید. از رقم فوق، 100 هزار تن سنگ آهن دانه بندی پرعیار و یک میلیون و 340 هزار تن سنگ آهن دانه بندی متوسط و کم عیار به شرکت ها ارسال شده است. بر اساس این گزارش، ارسال سنگ دانه بندی در مدت مشابه سال گذشته 792 هزار تن بوده است که میزان ارسال محصول مجتمع در سال جاری، حاکی از رشد قابل توجه است. در دستگاه های لیزر غیر فلزات با توجه به متریال هدف برش معولاً از تیوب لیزر با توان پایین که حداقل آن 100 وات استفاده می شود. استفاده از زغال سنگ هند برای تولید برق نیز به رکورد بی سابقه ای رسید و ۱۳ درصد بالاتر از سطح سال ۲۰۲۰ افزایش یافت. چین، تنها اقتصاد بزرگی که در همه گیری این رشد را تجربه کرد و بزرگترین عامل افزایش انتشار گازهای گلخانه ای بود. آژانس بین المللی انرژی گزارش کرد: انتشار دی اکسیدکربن چین تنها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۱.۹ میلیارد تن افزایش یافت که ۳۳ درصد از کل جهانی را تشکیل می دهد. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز از ۸۴۹ دلار به ۸۶۳ دلار هر تن فوب رسید.

حمیدرضا بذار، رئیس مرکز تعمیرات مکانیک نیز در این خصوص ابراز داشت: علیرغم اینکه توقفات تعمیراتی هزینههایی را برای شرکت به همراه دارد، اما باعث بهبود و افزایش توان و راندمان تولید سازمان هم میشود و یکی از توقفات تعمیراتی سنگین از لحاظ حجم نیروی انسانی، قطعات و تجهیزات، تعمیرات و بازسازی ماشین شماره ۴ واحد ریختهگری به شمار میآید. محمدرضا غلامزاده رئیس واحد جانمایی و مرکز اسناد نیز در خصوص این تعمیرات، تصریح کرد: مهمترین فعالیتهای صورتگرفته در واحد نقشهبرداری صنعتی، همراستا کردن ارتفاعی و محوری و تهیه مدل سهبعدی تجهیزات ماشین ریختهگری شماره ۴ بود؛ بهنحویکه کلیه المانهای بهصورت صحیح در موقعیت خود قرار گیرند و باعث افزایش کیفیت محصول و کاهش میزان استهلاک و تعمیرات شود. با این حال، آلومینیوم را جز فلزات براق مناسب برش لیزری فایبر در نظر نمی گیرند. موضوع از این قرار است که برش و حکاکی با دستگاه برش لیزر فلزات با دقت و سرعت بالایی انجام می شود. یکی از دشواریهای برش فلزات از جمله برنج، پیچیدگی طرحهاست؛ برش طرحهای ظریف نیز بر پیچیدگی کار افزوده و انجام دقیق آن با استفاده از روشهای قدیمی در عمل ناممکن یا بسیار دشوار بوده است؛ برش لیزر برنج با قابلیت برش طرح های بسیار پیچیده بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی انواع برش را ممکن می سازد.

برش لیزر مس

در این نوع برش به جای لیزر از نوک فرز جهت برش استفاده میشود. وی بیان داشت: در این تعمیرات اساسی، کل سازه فلزی اصلی ماشین و قسمتی از فونداسیون بتنی ماشین که فرسوده شده بود دمونتاژ، تخریب و مجددا اجرا شد؛ ضمن اینکه تمام سازه با نقشههای داخلی و با همکاری تعمیرگاه مرکزی ساخته، نصب و تنظیم شد. برش مواد فلزی با انعکاس بالا همیشه با دستگاه های برش لیزری فلز دشوار بوده است، از جمله مواد فلزی مانند مس، آلومینیوم و طلا. زیرا دستگاه سی ان سی دستگاهی برنامه ریزی شده است. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز ۳۵ دلار بالا رفت و ۶۱۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. اسلب صادراتی سی آی اس نیز از ۷۵۰ تا ۷۷۵ دلار به ۸۷۰ تا ۹۳۰ دلار هر تن فوب رسیده است. قیمت بیلت صادراتی ترکیه نیز از ۷۹۰ تا ۸۲۰ دلار به ۹۲۰ تا ۹۵۰ دلار هر تن فوب رسید. همچنین هفته گذشته متوسط قیمت اسلب صادراتی ایران بنا بر گزارش متال بولتن تا ۱۰۰ دلار بالا رفت و ۷۵۰ دلار هر تن فوب شنیده شد. در مجموع یک میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۴۴ تن انواع کالا در تالارهای مختلف بورس کالای ایران عرضه می شود.  Th᠎is ᠎po st has  been ᠎do ne wi​th GSA C᠎on tent Ge​ne rator DE​MO!

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.