پژمان فر: مراکز دانش می توانند موفقیت های زیادی در زمینه اشتغال زایی به همراه داشته باشند

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی یکی از اعضای این کمیسیون بر اساس اصل 90 قانون اساسی گفت: استفاده از ظرفیت های مراکز دانش می تواند پیروزی های بسیاری را در زمینه اشتغال برای ما به ارمغان بیاورد، بنابراین لازم است تمام دستگاه های اجرایی وقت خود را به این امر اختصاص دهند. موضوع.”

نصرالله پژمان فر در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به شعار سال 1401 گفت: مسائل اقتصادی مسائلی نیست که فقط یک سال حل شود و بعد کنار گذاشته شود، بلکه باید مدام مورد توجه قرار گیرد. در سال های اخیر نیز شاهد بوده ایم که دشمن تمام تلاش خود را برای تحت فشار قرار دادن اقتصاد کشورمان برای رسیدن به اهداف خود انجام داده است.

باید از زوایای مختلف به مشکلات اقتصادی کشور بپردازیم.» باید از ظرفیت مراکز دانش برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی استفاده کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت مراکز دانش می تواند راه میانبری برای کاهش فاصله اقتصادی ما با سایر کشورها باشد، افزود: استفاده از ظرفیت این مراکز باعث ارتقای کیفیت، کمیت و قیمت محصولات ما می شود. در نهایت می تواند ما را به سمت اشتغال پایدار سوق دهد و پیروزی های زیادی را در این عرصه برای ما رقم بزند، بنابراین لازم است همه اقشار دولت به این موضوع بپردازند.

پژمان فر پیشرفت کشور در صنعت نظامی را حاصل تمرکز بر توانمندی های علمی در این حوزه دانست و افزود: برای پیشرفت در حوزه هایی مانند خودروسازی، صنایع غذایی و پوشاک نیازمند سرمایه گذاری جدی در مراکز دانش بنیان هستیم.

یکی از اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس در خصوص وظایف قانونگذار برای تحقق شعار امسال گفت: تصویب قوانین حمایتی از جمله وظایف مجلس است که اکنون انجام می دهد و بخشی دیگر از وظایف مجلس اعمال نظارت لازم است. به همین منظور کمیسیون ویژه ای را در نظر گرفتیم و قانون را تصویب و به هیئت نظارت فرستادیم و پس از بازگرداندن این مصوبه، اصلاحاتی را در آن اعمال کردیم. امیدواریم این قانون و سایر قوانینی که در استفاده از ظرفیت های مراکز دانش وجود دارد بتواند در حمایت از تولید داخلی کشور موثر باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.