مبدل صفحه ای آلفالاوال 80000 مدل CBH16 35H مبدل 1700 لیتری آلفالاوال

مبدل صفحه ای آلفالاوال 80000 مدل CBH16-35H-مبدل 1700 لیتری آلفالاوال
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای بریز, انواع پلیت بریز, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس, مبدل جوشی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس, قیمت مبدل حرارتی دانفوس, خرید مبدل حرارتی دانفوس, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

این نمونهها میتوانند شامل نمونههای مایع، پودری یا اجسام کوچ مانند حشرات یا دانههای گیاهی باشند. به مانند دیگر دستگاه های تبادل حرارت، نوع صفحه ای مبدلهای حرارتی نیز دارای چندین زیر مجموعه است. مبدل های حرارتی با توجه به آرایش جریان سه طبقه بندی اصلی دارند. امروزه با توجه به فنآوری روز و مزایای مبدلهای صفحهای به نوع مبدل لولهای در طراحیهای اخیر در فرآیندهای مختلف نوع مبدلهای صفحهای بیشتر مورد توجه قرار گرفته و حتی در موارد بسیاری نیز مبدلهای لولهای موجود با مبدلهای صفحهای جایگزین گردیده و در کوتاهمدت با راندمان بالای این نوع مبدلها که با صرفهجویی در مصرف انرژیهای سوختی و حرارتی و افزایش کیفیت کالای تولیدی همراه میباشد، هزینههای مصرفی تأمین و تحت پوشش قرار میگیرد، لذا در این مبحث کوتاه به شرح این نوع مبدلها خواهیم پرداخت. با توجه به شرایط حرارتی و مکانیکی، نوع و شکل موج دهی مناسب بر روی صفحات انتخاب گردیده و این موج دهی علاوه بر افزایش سطح انتقال حرارت باعث افزایش مقاومت صفحات در برابر فشار عملیاتی و ایجاد جریان متلاطم (TURBULENCE) میگردد. در داخل این کندانسورها از پخش کن مخصوص استفاده شده است که باعث افزایش راندمان و سابکولینگ مناسب گاز می گردد. Article was c reated by G᠎SA Content G en᠎erator DE MO!

انواع پلیت بریز

طراحی کویل داخلی مبدل به صورت مولتی تیوپ با تراکم بالا و استفاده از بافلهای داخلی که باعث بالا رفتن تربولانس و چرخش سینوسی سیال در داخل پوسته میشود ، باعث شده ظرفیت حرارتی مبدل بسیار بالا رفته و سایز مبدل بسیار مناسب برای موتور خانه های کوچک میباشد. در مبدل های فلنچی آکوا کویل داخلی به راحتی از داخل پوسته خارج شده و در پروسه سرویس های دوره ای قابلیت تعویض کویل ، شستشو و اسید شویی کویل امکان پذیر میباشد. در فشار و دماهای کمتر از مبدلهای صفحهای واشردار استفاده میشود و برای جلوگیری از نشت سیال به خارج در اطراف لبه صفحات از واشرهایی با جنسها و مقاومتهای مختلف استفاده میگردد. همانطور که در شکل 2 مشاهده شد، هر صفحه دارای چهار سوراخ است که جریان سیال از آن ها وارد یا خارج می شود. این نوع مبدل ها به منظور تبخیر یک مایع یا کندانس کردن بخار و یا انتقال حرارت بین دو مایع استفاده می شود . صفحات به منظور تشکیل کانالهایی برای عبور سیال، به صورت موازی با یکدیگر قرار گرفتهاند به طوری که یک سیال از یک سری کانالها و سیال دیگر از کانالهای دیگر عبور داده میشوند. این نوع صفحات اصطلاحاً FREE FLOW PLATE نامیده میشوند و به دلیل شکل خاص کانالهای ایجادشده، جهت عبور سیال فرآیند مقاومت کمی دارند.

بافل ها یا تیغه ها در داخل پوسته قرار گرفته و لوله ها از میان سوراخ های آنها که به تعداد لوله ها می باشند، عبور می کنند. همچنین کانالهایی که یک سیال میتواند از داخل آنها و بر روی صفحات جریان یابد، توسط واشرهایی در اطراف دهانه ورودی و خروجی تعیین میشود. می توان گفت که ساختمان مبدل ها شامل تعدادی لوله و پوسته است که در داخل یک استوانه قرار می گیرند و دو سیال مورد نظر که یکی سرد و دیگری گرم است ، بدون اینکه بطور مستقیم با یکدیگر برخورد کنند از طریق دیواره فلزی لوله ها با یکدیگر تبادل حرارت خواهند کرد . در این مقاله سعی خواهیم کرد بطور ساده کارکرد این نوع مبدلهای حرارتی را توضیح دهیم. این سیستم بطور خاص برای مارکت تبرید DX ( DX Refrigeration) طراحی شده است. اخیراً در طراحی صفحات واشردار به جای استفاده از چسب جهت نصب واشرها از سیستم پرس استفاده میشود و در این روش جدا نمودن واشر و تعویض آن آسانتر و سریعتر میباشد. جهت جلوگیری از امتزاج دو سیال در قسمت ورودی سیالها از دو واشر جداگانه استفاده میشود.

جهت ایجاد نقاط تماس بین صفحات و افزایش انتقال حرارت (HEAT TRANSFER) توسط دستگاههای پرس سنگین بر روی صفحات بسیار نازک تورفتگی و برآمدگیهایی با شکلهای مختلف ایجاد میشود و سطح صفحهها موجدار میگردد. افزایش یا کاهش تعداد صفحات در پشتهی صفحه. عیب اصلی مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت (Brazed Plate Heat Exchanger) این است که نمی توان قطعات آنها را تعویض کرد؛ بنابراین تعمیر و تمیز کردن مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت ها غیر ممکن است یا حداقل بسیار سخت است، و تعداد صفحات غیر قابل تغییر می باشد. از مزایای این مبدل میتوان به قابلیت تغییر ظرفیت گرمایی یا سرمایی این مبدل حرارتی صفحه ای پلیت، قابلیت جایگزین شدن قطعات آسیبدیده با قطعات سالم و قابلیت بازکردن آن برای انجام تعمیرات و تمیزکاری اشاره کرد. مبدل های حرارتی موجود در صنایع و کارخانجات به خصوص صنعت پتروشیمی ، معمولا از نوع پوسته و لوله می باشند از مزایای این مبدل ها می توان به سطح تماس زیاد در حجم کم ، طرح مکانیکی خوب و توزیع یکنواخت فشار و راحتی تمیز کردن آنها اشاره کرد . در مبدل های حرارتی موجود در بازار به دلیل عدم دسترسی به کویل داخلی امکان نظافت و شستشو دوره ای به هیچ عنوان وجود نداشته و این امر باعث مصرف سوخت بالاتر و صرف زمان گرمایش طولانی تر خواهد شد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.