دستگاه پرس برک ادرس (4)

دستگاه پرس برک – ادرس
خم برک, خمکاری برک, پرس برک

این بدین معناست که برای خرید دستگاه خم کن ورق مقرون به صرفه تر باید هدف و سطح انتظار خود را از تولید مشخص کرده و بسته به نیاز تولید، خرید خود را انجام دهید. خم کاری CNC: ۴ خم پرس CNC دارد و شامل 4/2 متر بستر است و ظرفیت آن حدود ۱۸۰ تن میباشد. در این ارتباط به آگاهی میرساند تفاوت NC و CNC فقط در افزایش دقت خمکاری میباشد.در واقع تمام پرس برک ها عملیات خمکاری را انجام میدهند و تفاوت مدل های مختلف ایرانی و خارجی فقط در هزینه خم برک کیفیت خمکاری میباشد. مخروط ها نیز می توانند با پرس برک شکل دهی شوند و این کار با استفاده از تکه ورق های از قبل بریده شده یا ابزارآلات خاص انجام می شود . اول آنکه توسط اپراتور یا عامل انسانی انجام شود. فرایند خم کردن به روش CNC به کمک یک برنامه تخصصی انجام میشود تا بتوان به خوبی فاصله محل برش و نقطه مورد نظر برای ایجاد خم در ورق فلزی را تعیین کرد. خم کردن و شکل دهی ورق فلزی با استفاده از CNC به صورت بسیار دقیق انجام میشود. معمولاً مقدار فشار روی این صفحات و پانچ جداگانه کنترل میشود، بعد از وارد کردن فشار با ابزار فولادی و سنگین به نام پانچ ، ورق فلزی دچار خمش می شود. Th is ​po st w as ​done  with t he help ​of GSA Conte᠎nt G᠎enerator  DEMO!

پس از انتخاب عملیات موردنظر، لیستی از سوالات درباره زمان چرخه، متریالها، میزان فشارها و سایر عناصر مربوط به فرایند تولید روی صفحهنمایش ظاهر میشود؛ اپراتور بعد از اینکه پاسخ سوال ها را وارد کرد، قبل از شروع کار مربوطه، این مقادیر بهمنظور تایید روی صفحهنمایش داده میشوند. اگر یک سازنده کلا بخواهد استوانه تولید کند نورد انتخاب ایده آلی است . بیشترین کاربرد این نوع ماشینها در صنایع تولید لوازم خانگی همچون یخچال سازی ، فریزر سازی ، ساخت لباسشویی ، ظرف شویی ، بخاری سازی و ابگرمکن سازی است. این تجهیزات همچنین به صرفه جویی در هزینه ها از نظر راه اندازی ماشین حدود 45 درصد کمک می کند. همچنین ایجاد انواع مخروط های متنوع با زوایای بزرگ و کوچک از توانمندی این دستگاه ها به شمار می آید. در طی این فرآیند، ابتدا یک سوراخ در ورق فلز ایجاد میشود و سپس با استفاده از سیستم قالب پانچ به یک فضای بیشتر گسترش می یابد.

در اثر نیروهای وارد شده در حین خمکاری است.

در روش فرم دهی ورق با کمک ربات صنعتی ابتدا ربات قطعه را به درون دستگاه پرس میبرد. دستگاه های پرس برک (brake press ) معمولا به صورت های گوناگونی از قبیل: دوبل ، پرس برک برقی cnc و پرس برک تک جک در بازار موجود می باشند. اتصال ماتریس و پایه معمولاً توسط چهار پیچ و دو پین صورت می گیرد. به قالب پایینی که به شکل v طراحی شده نیز ماتریس گفته میشود. که شامل دو پارامتر طول حرکت و سرعت فک متحرک تا لحظه برخورد ماتریس به قالب و میزان حرکت و سرعت آن در انجام عملیات خم کاری است. خمکاری آران خم نورد آماره ارائه مشاوره رایگان خمکاری انواع ورق و فلزات به کاربران محترم می باشد. توان خمکاری این دستگاه به وسیله سیستم پنوماتیک تامین می گردد. در این روش از طراحی و اجرای برنامههای کامپیوتری تخصصی برای کنترل فرایند اجرای پرس استفاده میشود که این مسئله باعث افزایش دقت در تولید محصول نهایی خواهد شد. علت این اتفاق تغییر شکل های سازه ای دستگاه پرس برک در اثر نیروهای وارد شده در حین خمکاری است. نکته مهم در خم با دستگاه پرس برک این است که تنظیم میزان فشار پانچ پرس برک باید با دقت بالایی انجام گیرد زیرا زاویه خم شدن ورق بستگی به میزان فشار واردشده توسط پانچ دارد.

به طور کلی ماشین های خم کن ورق فلزی فولدینگ برای خم کردن قطعات بزرگ تر اما نه ضخیم تر، بهتر است. اگرچه ممکن است فرآیند خم کردن ورق بسیار ساده به نظر برسد داشتن دقت کافی و انجام این کار به صورت دقیق میتواند بسیار دشوار باشد. ماشین آلات خم کاری ورق به چند دسته تقسیم می شوند، خم کاری های دستی ساده که برای کارهای بسیار معمول مانند تولید کابینت از آنها استفاده می شود. خم کاری پنوماتیک: در این روش از یک کمپرسور برای ذخیره نیروی هوا استفاده میشود تا برای خم کاری ورق فلزی مورد استفاده قرار بگیرد. انواع مختلفی از خم کاری ورق وجود دارد که برای اجرای هر یک از آنها از سطوح مختلف انرژی استفاده میشود. این فرآیند شامل خم شدن لبه های ورق فلز عمود بر طول آن است. همچنین لبه های تیز را به داخل کار هدایت میکند و از آسیب های احتمالی جلوگیری مینماید. این روند باعث افزایش سختی قطعه و از بین بردن لبه های تیز میشود. این یک فرآیند خمش مداوم است که برای افزایش مقاومت قطعه استفاده میشود.  This ​data w as generated ​by GSA᠎ C onte nt  Gen er​at or Demover sion!

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.