عملکرد مجلس نشان دهنده توجه به حساسیت جامعه است

[ad_1]

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس به حساسیت مردم پی برده است، گفت: تصویب قوانین کلیدی در مجلس نشان می دهد که نمایندگان نسبت به حساسیت مردم و آگاهی از مشکلات جامعه آگاه هستند. و حساسیت مردم را درک کنید.”

به گزارش ایسنا، مجتبی یوسفی گفت: مشکلات کنونی مردم در حوزه معیشتی و امنیت کالاهای اساسی و اشتغال که در اولویت مجلس قرار گرفته است. البته در این شرایط عده ای درصدد به حاشیه راندن مجلس هستند از جمله حاشیه سازی هایی مانند دنا پلاس که همگی شرح داده شده است.

وی گفت: در این بین هیچکس نگفته است که مجلس طرح افزایش تولید مسکن را به عنوان قانون تصویب کرده و به آن یک سال مهلت داده است و به حمایت معیشتی از مستضعفان و موارد اولویت دار مانند تسهیل کسب و کار اشاره نکرده است. مجوز می دهد.” . این یک رویای جوانی بود. اینها نشان می دهد که مجلس اولویت ها را می شناسد.

وی افزود: سایر قوانینی که مجلس به تصویب رساند، موضوعات مربوط به دانش و اقدامات راهبردی برای رفع تحریم ها بود که در آن به صراحت تاکید کردیم که تحریم ها برداشته شود و ایران بتواند نفت بفروشد و برای آن پول جمع کند. مجلس بر اساس وضعیت مردم قوانینی تصویب کرد. البته در این بین دولت سابق بر سر کار بود، دولتی که با شعار ارتباط با دنیا کار خود را آغاز کرد اما دلار را از 3000 تومان به 30000 تومان رساند. مجلس و مسئولان هر کاری از دستشان بر می آید انجام می دهند اما مدیران ناکارآمدی هم هستند.

یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس در حاشیه گفت: یکی از حواشی بحث شفافیت دارایی مسئولان است. مصوبه ای که متعلق به مجلس هشتم بود و مجلس یازدهم نام داشت. این در حالی است که برخی از نمایندگان ادعای مالکیت کردند اما خواستند موضوعی را نام ببرند که کار مجلس یازدهم نیست.

یوسفی ادامه داد: البته برخی موضوعات پرتنش و حاشیه ای وجود دارد که به نظر من نباید در رسانه ها مطرح شود و در فضای حرفه ای مطرح شود. نمونه آن مواردی مانند 4200 تومان، افزایش حقوق و انصاف در پرداخت هاست. اما به هر حال مجلس حساسیت مردم را تشخیص می دهد. این را می توان با تکیه بر قوانین مصوب مجلس یازدهم که موضوعات کلیدی را به قانون تبدیل کرد، بیان کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مردم به قانون یا موضوع مورد بحث اعتراض دارند می توانند با نمایندگان خود در میان بگذارند و هر هفته نمایندگانی در حوزه انتخابیه خود هستند که با مردم در ارتباط هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.