مراقبت و تمیز کردن کندانسور هوا خنک برج خنک کننده

مراقبت و تمیز کردن کندانسور هوا خنک – برج خنک کننده
کندانسور

ظرفیت کندانسور هواخنک تابعی از میزان سطح انتقال حرارت کندانسور و مقدار هوادهی فن ایرکولر میباشد. یکی از مهمترین قطعات تشکیلدهندهی کولرهای گازی، کندانسور آن میباشد. در تصویر بالا یکی از ظرفیت های متوسط کندانسور هوایی یا هواخنک را مشاهده می نمایید که مجهز به سیستم کنترلی تابلو کنترل نیز می باشد. یکی از مهم ترین مزیت های اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاهی و تجهیزات مراسم از تهران پارتیکو برخورداری از تجربه چندین ساله کارشناسان خبره و دلسوز ماست که در همه مراحل اعم از انتخاب، ارسال و نصب تجهیزات در کنار شما بوده و برای هرچه بهتر شدن مراسم و نمایشگاه شما را کمک و همراهی می کنند. تهران پارتیکو مجری تهویه مطبوع مراسمات مختلف شما از جمله : سمینارها،کنفرانس ها ،همایش ها ،نمایشگاه ها،و تمامی مراسم ها و جشن های شما در محیط های باز و بسته می باشد. البته باید احتمال خوردگی ناشی از آب یا دفع فاضلاب را نیز مورد توجه قرار دهیم. با توجه به موارد فوق و جهت طراحی بهینه و افزایش راندمان ، این شرکت نرم افزاری را جهت محاسبه وطراحی کندانسور های سطحی تهیه نموده است .این نرم افزار قابلیت لینک شدن با نرم افزار محاسبه اجکتور بخار را دارا بوده و همزمان با طراحی کندانسور و طراحی سیستم خلاء را نیزانجام می فن کندانسور سردخانه دهد.

در اغلب موارد در طراحی کندانسور هوایی یا درای کولر مجبور به استفاده از دو یا چند مدار کویل و تعداد زیادی فن هوا رسانی(پروانه) میباشیم. بسیاری از انواع کندانسورهای هوا خنک در صنعت وظیفه خنک سازی آب را بر عهده دارند ولیکن در عین حال سایر سیالات را نیز توسط این ماشین صنعتی خنک میکنند. تله بخار: این قسمت بیشتر در انواع کندانسورهای بخار به کار برده می شود که هدف از این بخش ممانعت از خروج بخار از قسمت خروجی آب می باشد. ولی در برخی موارد ، آبی که برای خنک کردن کندانسور مورد نیاز است، از طریق چاه ها یا آب رودخانه ها تأمین می شود. در انتقال فشار اجباری ، هوا با استفاده از پنکه یا دمنده ای که هوای جو را از طریق سیم پیچ های بریده شده بیرون می کند ، گردش می کند. در واقع در مبدل حرارتی اواپراتور ، یک سیال مایع با درجه حرارت و فشار کم وارد لوله ها شده و با گرفتن حرارت (حرارت سیال اطراف لوله ها) از هوا، آب یا هر سیال دیگری از محیط اطراف، رفته رفته در طول لوله ها از حالت مایع به حالت گازی تغییر فاز می دهد. Da ta h​as be en created by G᠎SA Content᠎ Generator  Demov ersion !

اگزوز و آب سرد هر دو در یک جهت جریان دارند.

کندانسور به انتقال حرارت کارآمد که در هنگام تغییرات فاز اتفاق میافتد متکی است، که در این حالت موقع تراکم بخار به مایع است. استراکچر نگهدارنده و فریم اصلی: این بخش شامل ستونی های شاسی از جنس ناودونی یا قوطی در سایزهای مختلف می باشد که کویل و سایر تجهیزات روی آن قرار می گیرد. ورق های پنل و دیواره های جانبی: این بخش پس از قرارگیری کویل فین دار به جهت تشکیل فریم جهت عبور جریان هوا در 4 طرف کندانسور هوایی پرچ و اتصال می یابد. فن یا پروانه مکنده یا دمنده: کندانسور هوایی یک مبدل حرارتی با هوا می باشد که جریان هوا سبب کاهش دمای سیال یا مبرد داخل آن می شود و وظیفه ایجاد جریان هوا داخل کندانسور و بر روی سطح کویل برعهده پروانه یا فن های نصب شده بر روی دستگاه می باشد. تقطیر مبرد بیشتر توسط تبخیر آب پاشیده شده روی کندانسورها است. سطح پایین جریان موازی جت کندانسور بخار اگزوز و آب سرد هر دو در یک جهت جریان دارند. کندانسور هوایی به دلیل تماس آب با جریان هوای خشک محیط بیرون سبب کاهش دمای آب تا نزدیکی دمای محسوس محیط میگردد. Th​is  data was w​ritten by GSA Con​tent G᠎en erat᠎or ᠎DE MO !

هوایی با 3 اسب بخار دارد.

به بیان سادهتر در مناطقی که نسبت رطوبت محیط بالاتر از 80 درصد باشد عموماً دمای خشک محیط (dry bulb) و دمای مرطوب محیط (wet bulb) یکسان خواهد بود. از کندانسور برای جداسازی دو مایع با نقطه جوش متفاوت نیز استفاده می کنند مثلا ابتدا مایع را تحت تاثیر دمای کم قرار می دهند تا مایع با نقطه جوش پایین بخار شود و از مایع جدا گردد. 2ــ بخشی از آب با گرمای ماده سرمازا تبخیر می شود و گرمای نهان تبخیر بسیار بالای آب اثر سرمایشی و تقطیر مناسبی ایجاد می کند و بخش کوچکی از آب بخار شده را سرد و مایع می کند. به طور کلی، سیستم کندانسور آبی 2 اسب بخار، نیاز به همان یخچال و فریزر با کندانسور هوایی با 3 اسب بخار دارد. چون در این مدل از دستگاه ها از آب به عنوان خنک کننده استفاده می شود به آن کندانسور آبی نیز می گویند.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.