گیج فشار ویکا (Wika) (3)

گیج فشار ویکا (Wika)
گیج ویکا , گیج فشار ویکا

اگر نیاز به مشورت دارید میتوانید به طور مستقیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید. حالا فرض بگیرید که شما به عنوان صاحب یک پروژه قصد خرید پرشر گیج ویکا را دارید. زمانی که حسگر تغییر می کند عقربه گیج فشار هم تغییر کرده و در نتیجه تغییر فشار را به صورت یک عدد آنالوگ گزارش می کند. گیج دیفرانسیل ویکا جهت استفاده از ابزار های القایی در مناطق خطرناک و ابزار هایی دارای رابط سوئیچ برای برنامه های PLC به کار می رود. گیج اختلاف فشار ویکا 732.31 و 732.51 از فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده است و دارای یک محفظه کاملا فلزی جهت جلوگیری از گیج فشار ویکا نشت می باشد. به خاطر داشته باشید که این فقط یک مرور کلی بر نحوه عملکرد پرشر گیج ویکا در اندازه گیری فشار است. استاندارد کانکشن پرشر گیج: در هر صورت شما باید گیج فشار را به یک مخزن یا به یک سیستم خاص متصل کنید که اندازه کانکشن آن با اندازه مورد نظر شما همخوانی داشته باشد. Da​ta has  been c reated wi th the help ᠎of GSA Content Genera᠎tor ​DEMO!

گیج فشار ویکا

بازه رنج اندازه گیری پرشر گیج: این نکته را به خاطر داشته باشید که هر کدام از پرشر گیج ویکا دارای بازه مشخصی در اندازهگیری فشار است و به همین دلیل باید انتخاب شما بر مبنای این بازه صورت گیرد. دمای کاری پرشر گیج: دما می تواند بر روی عملکرد سیستم حسگرها در تشخیص فشار و سیستم نمایشگر تاثیر داشته باشد و باید نمونه استاندارد متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید. کلاس دقت پرشر گیج: فاکتور مهم دیگری که در انتخاب گیج فشار باید به آن توجه داشته باشید این است که شما دقیقا به دنبال چه میزان دقتی هستید. برای هر کدام از پرشر گیجهای شرکت ویگا یک محل اتصال وجود دارد که مشخص میکند امکان استفاده از دستگاه برای چه قسمتهایی وجود دارد. قبل از مشخص کردن یک گیج، درک اصول اساسی فشار چیست مهم است. سنسورهای فشار می توانند به طور غیر مستقیم برای اندازه گیری سایر متغیرها استفاده شوند. معمولاً پرشر گیجهای ویکا به طور کامل از جنس استیل هستند اما ممکن است نوع استیل به کار رفته در آنها با یکدیگر متفاوت باشند و استحکام مکانیکی و مقاومت خوردگی متفاوتی داشته باشند. این سنسورها به طور عمده از مواد پیزوالکتریک مانند کوارتز ساخته شده اند.

This was c reated  wi​th GSA Content Generat or Dem᠎oversion .

به عنوان مثال برخی از این دستگاهها دارای قطر صفحه ۶۳ میلیمتر، برخی از آنها دارای قطر صفحه ۵۰ میلیمتر، برخی از آنها دارای قطر صفحه ۱۰۰ میلیمتر و برخی نیز دارای قطر ۶۰ میلیمتر است. همه ما می دانیم که فشار سنجها بر مبنای لوله بوردن کار میکنند و به همین دلیل وارد آمدن فشار بیش از ظرفیت لوله میتواند عملکرد آنها را مختل کند. فشار به اصطلاح نیروی لازم برای جلوگیری از پخش شدن مایع است و معمولاً به صورت نیرو بر سطح تعریف می شود. این نوع پرشر سویچ ها با قطر 100 و 160 میلی متر در حالت ثابت کل محدوده فشار را اندازه گیری می کنند، در حالت نوسانی 0.9 و مدت زمان کوتاهی 1.3 کل محدوده فشار را اندازه گیری می کنند. این نوع پرشر سوئیچ گیج ویکا، مدار کنترل الکتریکی را به موقعیت نشانگر گیج فشار تبدیل می کنند و در کل محدوده اندازه گیری قابل تنظیم می باشند و کنتاکت سوئیچ عمدتا در زیر صفحه گیج فشار قرار دارد و بخشی از کنتاکت سوئیچ نیز در بالای صفحه قرار دارد. در سادهترین حالت ممکن، ممکن است ما به دلایل شرایط امنیتی یا حتی شرایط کارکرد یک پروژه امکان نزدیک شدن به سیستم را نداشته باشیم و نیاز داشته باشیم که اطلاعات و فشار سیستم را از فاصله دور مطالعه کنیم. This c on᠎tent was ᠎done  wi​th G᠎SA Content G ener​at᠎or DEMO.

حالا فرض بگیرید که شما برای خرید پرشر گیج ویکا به یک سایت یا فروشگاه مراجعه کردهاید و میخواهید با توجه به نیاز خود یکی از این دستگاهها را بخرید. فعالیت شرکت ویکا به بیش از ۶۰ سال پیش بر می گردد شرکت ویکا به عنوان یک شرکت آلمانی در بیش از ۴۰ کشور دنیا فعالیت داشته باشد و تولید محصولات خود را در دو کشور آلمان و لهستان تولید می کند. قطر صفحه به صورت قطر اندازه گیری شده عبور کرده از مرکز صفحه گیج فشار اندازه گیری میشود و یک فاکتور مهم در انتخاب آنها محسوب میشود. به همین دلیل معمولاً در ساخت بدنه آنها از فلزات و آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی استفاده میشود. این ابزار ها دارای یک قسمت ورودی یا کانکشن هستند که به کمک آن به یک سیستم مانند یک مخزن یا یک لوله وصل می شوند. تغییرات حسگر ممکن است به صورت تغییرات لوله بوردون در پرشر گیج معمولی یا تغییر اندازه یک دیافراگم یا تیوب در نمونه های پیشرفته تر باشد. البته تنوع در اندازه گیری فشار در این فشارسنجها متفاوت است و برای هر کدام از پرشر گیج ویکا یک محدوده خاص وجود دارد. این ابزار برای اندازه گیری فشار در یک سیستم بسیار مهم است و به همین دلیل با تنوع بالایی از آنها در سطح صنعت روبهرو هستیم. Th is c​onte nt w as cre ated by GSA​ C ontent G᠎en erator D᠎emoversi᠎on.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.