رفع موانع تولید برای تحقق شعار سال ضروری است

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع موانع تولید و تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان برای تحقق شعار سال از اهمیت بالایی برخوردار است.

حسین رجایی در گفت وگو با ایسنا درباره شعار امسال که از رهبر برتر سال «تولید; دانش آفرین، شغل آفرین” وی گفت: رهبر معظم انقلاب امسال را با نام اقتصادی و تاکیدی دوباره بر تولید نامگذاری کرده اند و علاوه بر آن بحث دانش را مانند امسال اضافه کرده اند. ما در زمینه مسائل اقتصادی مشکلات زیادی داریم و یکی از نقاط شروع این وضعیت افزایش تولید در بخش های مختلف است.

وی افزود: زمانی که تولید افزایش یابد، کشور گردش اقتصادی ایجاد می کند و چه زمانی اگر چرخش اقتصادی ایجاد شود و تولید کالا افزایش یابد، تورم خود به خود کاهش می یابد. وقتی تورم بالا می رود، تولید کالا کم و نقدینگی بالاست. زمانی می توانیم تورم را کنترل کنیم که به اندازه نقدینگی کالا در شرکت وجود داشته باشد.

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وقتی مسکن در کشور تامین شود و دولت وارد آن شود و تصمیم به دخالت بگیرد، می بینید که قیمت مسکن کاهش می یابد. برای آن بحث تولید که مدیریت بر آن تاکید دارد یک راه حل چند وجهی است زیرا اولین کاری که تولید انجام می دهد رونق اقتصادی و کاهش تورم است. افزایش تولید باعث ایجاد اشتغال نیز می شود زیرا امروزه یکی از آسیب های اجتماعی پدیده بیکاری است که با گسترش تولید تا حد زیادی از بین می رود.

رجایی تصریح کرد: دولت سیزدهم دولت پرتلاشی است و باید در بحث رونق تولید جدیت بیشتری داشته باشد، همکاری دولت برای تحقق شعار سال کار عملیاتی و کارآمد انجام می دهیم تا مردم و جوانان بهره مند شوند.

انجام در: مهمترین راهکار برای تحقق شعار سال رفع موانع تولید است. امروز در کشور تولیدکننده کافی و انگیزه کافی داریم اما موانع تولید باعث کاهش تولید شده است، بنابراین اگر بتوانیم در سال 1401 موانع تولید را کاهش دهیم بی شک گام موثری در اقتصاد برداشته ایم. رونق و تورم .. مثلا احداث گلخانه ای که برای 7 تا 10 نفر در هکتار شغل ایجاد می کند و قانونی هست که منجر به صادرات می شود آن گلخانه باید ملک و سند شخصی شما باشد و امروز اکثر جوانان ما ملکی به نام خود ندارند. چگونه می توانیم به یک انسان اجازه دهیم ابرغذاها را ایجاد کند، اما به او اجازه ندهیم که زمین را اشغال کند و در آن تولید کند!

نماینده لنجانان در مجلس افزود: بنابراین قوانین دست و پا گیر مانع تولید می شود. از طرف دیگر کدام کشاورز مدرکی دال بر مالکیت کشاورزی دارد؟ البته معمولاً شرط داشتن برگ کشاورزی نادیده گرفته می شود، اما این قانون که زمین باید به نام باشد، مانعی بر سر راه صنایع تولیدی و گلخانه ای است که می تواند شغل خوبی ایجاد کند.

رجایی تاکید کرد: پس در سال جدید باید تمام تلاش دولت و مجلس انجام شود. رفع موانع تولید و تامین سرمایه در گردش تولیدکنندگان در مرحله دوم تحقق شعار سال بسیار مهم است. در صورت انجام این دو کار گام موثری برای بحث رونق تولید در سال جدید برداشته می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.