تاکید سفیر کشورمان بر تداوم “دوستی رو به رشد” ایران و بلغارستان

[ad_1]

تاکید سفیر ما بر تداوم "رشد دوستی" ایران و بلغارستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان با یادآوری دویست و پنجاه و پنجمین سالگرد برقراری روابط ایران و بلغارستان، در سال جاری بر دوستی روزافزون دو کشور تاکید کرد و برای سعادت و سعادت دو ملت دعا کرد. .

به گزارش ایسنا، سیدمحمدجواد رسولی، سفیر کشورمان در بلغارستان، در مراسم نوروزی پذیرایی از مهمانان، «نوروز» را بزرگ ترین عید ملی ایران نامید که از اولین روز بهار و همزمان با آغاز سال نو ایرانیان آغاز می شود. وی در این زمینه افزود: نوروز در زبان فارسی به معنای روز نو، حامل پیام رشد و تولد دوباره و نماد آغازی نو، فرصتی نو و امیدی نو است و نوروز روز تابش رنگ خداوند در جهان است. جان فطرت و در دل انسانها.» شکرگزاری از جمله مواقعی است که انسان نفس رحمت الهی را در زندگی خود احساس می کند و بیش از هر زمان دیگری در معرض او قرار می گیرد.
قسمت بعدی سخنان رسولی انتخاب بهار به عنوان آغاز سال نو را به نشانه ذوق فراوان نشان می دهد؛ آنها روحیه زیبا، فهمیده و معتدل ایرانیان را می شناختند. وی در این زمینه گفت: در فصل بهار همه چیز در حد اعتدال است و به همین دلیل در این فصل در گوشه و کنار طبیعت گل های زیبایی شکوفا می شود و احساس تند به سمت لطیف و لطیف متمایل می شود.
سفیر کشورمان در ادامه پیام نوروزی در دنیایی که بشریت با چالش‌های جهانی بی‌سابقه و بیشماری از جمله اپیدمی‌ها، یکجانبه‌گرایی، افراط‌گرایی، خشونت، خصومت و درگیری، صلح، دوستی، همبستگی و همدلی مواجه است، ادامه داد.
رسولی سپس به تشریح اهمیت مولفه های یکی از مهمترین نمادهای نوروزی در ایران، سفره هفت سین پرداخت و در پایان به صد و بیست و پنجمین سالگرد روابط ایران و بلغارستان در سال جاری اشاره کرد. دوستی روزافزون بین دو کشور، رفاه و سعادت هر دو ملت را از خداوند متعال خواستار شد.
در ادامه این مراسم عبدالرز عباسی رایزن فرهنگی برجسته کشورمان در ایام تحویل سال از یکی از آداب و رسوم زیبا و پرمعنا ایرانیان استقبال کرد، دعا یا دلخراش و بهترین ها را برای تماشاگران و عزیزان از درگاه خداوند متعال.
در ادامه برنامه، گروه موسیقی سنتی فرهنگ به اجرای قطعات سنتی مختلف پرداخت که با استقبال حاضرین مواجه شد. در حین اجرای گروه، بخش تکنوازی متوجه عصا و تنبکا شد و مدام مورد تشویق حضار قرار گرفت.
در پایان مراسم مهمانان در محل یادبود با گروه و سفره هفت سین عکس گرفتند.
شایان ذکر است علاوه بر جشن مذکور، جشنواره نوروزی با حضور گروه ها و گروه های آذربایجانی، قرقیزی و قزاق کشورمان و گروه های آذربایجانی، قرقیزی و قزاقستانی از بلغارستان در موزه ملی قوم نگاری صوفیه برگزار شد و گروه موسیقی سنتی کشورمان به اجرای برنامه پرداخت. که در مراسم. جشنی با حضور فارسی آموزان و دبیران در کلاس های زبان فارسی برگزار شد.

این مراسم به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان با حضور جمع کثیری از مقامات دولتی، سفرا و دیپلمات های خارجی، ایرانیان مقیم و علاقمند به فرهنگ و هنر کشورمان برگزار شد.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.