گیج فشار ویکا (Wika) (4)

گیج فشار ویکا (Wika)
گیج روغنی

مانومتر روغنی ویک 25 بار صفحه 10 سانت برای اندازه گیری فشار در صنایع مختلف و سیستم های گرمایش مرکزی قابل استفاده است. مهم ترین ویژگی درجه فشار، میزان فشار قابل نمایش آن است و در صورت افزایش سطح فشار به مقدار بیشتر از حد مجاز دچار مشکل می شود. در تعریف گیج فشار میتوان گفت یک وسیله اندازهگیری مکانیکی است که می توان برای اندازه گیری فشار داخلی و یا خلاء در اماکن مختلف مانند یک سیستم لولهکشی، مخزن و یا سیستمهایی که در زیر زمین و یا دریا قرار دارند استفاده کرد. در حقیقت این روغن نوعی وظیفه روانکاری و تمیزکاری بخش داخلی را بر عهده دارد. روغن یا ماده روغنی استفاده شده در پرشر گیج روغنی هم به کیفیت اندازه گیری فشار و هم به عملکرد بهتر دستگاه کمک می کند. 1- کلگی پمپ ضعیف شده یا کلا خراب شده است. گیج فشار Wika مدل 232.50 و 233.50 بر اساس استاندارد EN837-1 و ASME B40.100 طراحی شده است و از نوع گیج فشار لوله بردون می باشند و به دلیل استفاده از فولاد ضد زنگ با کیفیت بالا و طراحی قوی، در صنایع کاربرد دارند همچنین برای اندازه گیری فشار مایعات و گاز ها و محیط های تهاجمی مناسب می باشند.

برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار لوله بردون ویکا 131.11 مراجعه فرمایید. از این نوع فشارسنج بسته به نیاز و کاربردی که دارد،دراندازههای مختلف، مدل، جنس های گوناگون همچنین با قیمت های متفاوت وجود دارد.دو نوع گیج اختلاف فشار و گیج فشار وجود دارد: در گیج فشار، میزان فشار در یک نقطه را گزارش میشود اما در گیج اختلاف فشار، میانگین فشار در بین دو نقطه باید به دست بیاید. گیج سوراخ: برای اندازه گیری قطر هر سوراخ و یا حفره در اندازههای مختلف استفاده میشود. محفظه داخلی این گیج ها از روغن گلیسیرین و یا سیلیکون پر می شوند، به همین دلیل از لرزش اجزای داخلی و آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری می کند. به طوری که بیش از سه چهارم صفحه مانومتر از روغن پر شود در ضمن اگر به صورت دستی روغن گیج را اضافه می نمایید مراقب باشید تا بیش از حد پر نشود و سرریز نگردد. با این حال، یکی از رایج ترین و اصلی ترین روغنهایی که در این فشارسنجها مورد استفاده قرار میگیرد، روغن گلیسیرین است. علاوه بر فیلترها موارد دیگری نیز در صنعت وجود دارند که با استفاده از گیج اختلاف فشار می توان سالم بودن آن ها را بررسی کرد که می توان به سیستم هایی همچون پمپ ها، ولو ها، کندانسور ها، هیت اکسچنجر ها، اواپراتور ها و غیره اشاره کرد.

از گیجهای خشک برای صنایع با لرزش کمتر استفاده می شود.

علاوه بر ابزارهای اندازه گیری گیج که تا اینجا توضیح دادیم، ابزارهای دیگری با عنوان گیج برای سایر اندازه گیریها وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره میکنیم. کولیس پرگاری: قابلیت اندازه گیری فواصل را ندارند و تنها برای خط انداختن بر روی چوب و یا فلز استفاده می شوند. در حقیقت ماده روغنی استفاده شده در این ابزار ها کمک می کند که قطعات داخلی به شکل بهتری عمل کنند و تحت تاثیر اصطکاک یا موارد مشابه قرار نگیرند. پر کردن فشارسنج همچنین مانع از خوردگی قطعات داخلی می شود. همچنین برای گزارش فشارها از محدوده منفی یک تا مثبت میتوانند از گیجهای ترکیبی استفاده کنند. این گیج ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند که از جمله این موارد می توان به کاربرد در صنایع پتروشیمی، تجهیزات هواپیما، هواشناسی، نفت و گاز و همچنین بخار، صنایع غذایی، تجهیزات آب رسانی و… از گیجهای خشک برای صنایع با لرزش کمتر استفاده می شود. گیج فشار خشک چیست ؟

مثلا اگر فشار در آن محیط کم باشد عقربهها مقدار کمی را نشان میدهند و بالعکس در صورتی که فشار بالایی به دستگاه وارد شود عقربهها مقدار بالاتری را نشان خواهند داد. کولیس دیجیتال: که به آن کولیس رقمی نیز میگویند از یک صفحه دیجیتالی برای محاسبه فاصله و اندازهگیری تشکیلشده است و از دقت بسیار بالاتری نسبت به کولیس ورنیه برخوردار است. البته گیج فشار دیجیتال دارای دقت اندازه گیری بالاتری است و برای مواقعی که علاوه بر نمایش میزان فشار، نیاز به ارسال سیگنال به کنترلر باشد استفاده از گیج فشار روغنی دیجیتال بهتر است. گیجهای فشار مهرشده: سنسور آن همانند گیج فشار است با این تفاوت که توسط سازنده برای اندازه گیری فشار نسبت به فشار سطح دریا تنظیم شده است. در ادامه به معرفی انواع گیج فشار شناخته شده تر و پر کاربرد تر برند ویکا در بازار ایران می پردازیم. گیج سیم: گیج سیم برای اندازه گیری قطر سیمها و کابلها در کارگاههای الکتریکی استفاده میشود. ابزار فیلر گیج: این گونه ابزارها مجموعه ای تسمههای فلزی و یا استیل میباشند که با ضخامتهای متفاوتی هستند و برای اندازه گیری لقی و یا فاصله بین دو سطح از آن ها استفاده می شود. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در امر انتخاب و خرید ابزار اندازه گیری و هم چنین دیگر تجهیزات تصفیه آب، می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان مجموعه آبین از امکان مشاوره رایگان مجموعه ما بهره مند شوید. ᠎This da​ta w᠎as ​done with GSA  Conte nt G᠎enerat or D​emoversion!

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.