توهین به امام (ره) اقدامی ناپسند و تحقیرآمیز بود/ قم ساکت نمی نشیند

[ad_1]

توهین به امام (ره) اقدامی ناپسند و تحقیرآمیز بود/ قم ساکت نمی نشیند

ایسنا/ قم خطیب نماز جمعه قم در رابطه با شب و حادثه جنجالی حمله به مرقد امام گفت: این زنجیره ای از توطئه هاست که سلطنت طلبان و منافقین برای ضربه زدن به صفوف ایران نظاره گر آن هستند. منزجر کننده و منزجر کننده است.» مسؤولان امنیتی قطعاً قم را دنبال خواهند کرد. قهرمان جلوی این درگیری خاموش نخواهد نشست.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه 12 فروردین 1401 قم که در مسجدالحرام قم اقامه شد، با اشاره به روز خدا در 12 فروردین فرمودند و این دین ملت ایران است.
وی ادامه داد: مردم ایران پس از قرن‌ها اعتیاد، صحنه ایران را با صدای خود متحول کردند و با شجاعت فراوان شما و پیشینیانتان همه کارت‌های بد را از بین بردند و حکومت الهی برپا شد. و این یک فرصت بی نظیر بود. نیمه دوم قرن چهاردهم با نور انقلاب اسلامی و مجاهدت های شهدا و ایثارگران رقم خورد.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی کم نبود، تصریح کرد: قدرت استکبار جهانی و خارجی سقوط کرده و در مواردی به صفر رسیده بود و فرماندهان ایران در مقابل خواست ملت ایران زانو زدند.
مدیر سمینارها گفت: جهاد تبیان می گوید این همه موفقیت را به دلیل برخی بهانه ها و ضعف ها دست کم نگیرید. هرگونه دشمنی با ایران، هر کجا که باشد، قدرت های بزرگ را نابود می کند.
وی گفت: جنگ هشت ساله در حضور اکثر قدرت های جهان غیرقابل تصور بود، کشور ترورهای مختلف از مقامات عالی رتبه تا جوانان عزیز در معرض تحریم های شدیدی قرار گرفت که هر ابرقدرتی را سرنگون کرد.
وی ادامه داد: از مرکب تبلیغاتی علیه ایران استفاده شده است، در حال حاضر بیش از 300 شبکه علیه ما کار می کنند، ایستاده است.
خطیب نماز جمعه قم گفت: این بدان معنا نیست که ما ضعیف نیستیم، بلکه این ملت می تواند روی پای خود بایستد و مسیر تکامل را طی کند بدون اینکه دست از دشمنان ایران و اسلام بردارد و به دشمنان بفهماند که ملت تمام این سختی ها را تحمل کرده است و امروز به پا می خیزد و مشکلات خودرو، بورس و … را حل می کند. و آرزوی سقوط و تجزیه ایران را در دل شما خواهد گذاشت.
وی شخصا در خصوص بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و سمینارها اظهار داشت: با تشکر از همه معلمان و مربیان و سایر نهادهای علمی و مادرانی که در خانه برای حفظ نظام آموزشی تلاش کرده اند.
یکی از اعضای شورای عالی سمینارها در خصوص ماه رمضان و فرصت تبلیغ گفت: همه روحانیون باید در هر جایی که امکان دارد در تبیین و تبیین معارف الهی تلاش کنند و با رعایت اصول بهداشتی برای رونق مساجد تلاش کنیم. وی افزود: نیاز به افزایش برنامه های مناسب فرهنگی و شناختی وجود دارد، بسیاری از سختی ها و مشکلات فرهنگی باید تا ماه مبارک رمضان جبران شود.
وی ادامه داد: تلاش گسترده ای در صحنه بین المللی برای تضعیف محور مقاومت وجود دارد، ما از مردم عراق می خواهیم که همبستگی داشته باشند؛ زیرا دشمنان اسلام می خواهند همبستگی شما را بشکنند.
امام جمعه قم گفت: امیدواریم حرکت عادی سازی روابط با اسرائیل که توسط مزدوران، بدهکاران و افراد غافل آغاز شده متوقف شود، امت اسلام این عادی سازی را نمی پذیرد وگرنه شما باید برگردید یا امت اسلام. شما را به مسیر درست برمی گرداند.”
یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در رابطه با حادثه شبانه و جنجالی حمله به مرقد امام گفت: “
وی یادآور شد: این اقدام رذیله و فریبکارانه بود و قطعا مسئولان امنیتی آن را پیگیری خواهند کرد. قم قهرمان در آن زمان با یک مقاله ننگین قیام کرد و انقلاب کرد و امروز جوانان ما در برابر این درگیری سکوت نمی کنند.
آیت الله اعرافی در خطبه اول گفت: رسول خدا (ص) می فرماید اگر مردم می دانستند در ماه رمضان چه برکتی است، دوست می داشت که در تمام سال رمضان باشد. رمضان دائماً خدا را به خاطر این نعمت شکر می کرد.
وی بابیان اینکه ماه مبارک رمضان ضیافت اولیاء و بهترین مناسبت هاست، ادامه داد: برخی از بزرگان می گفتند زمان ها فرق نمی کند، اما به دلیل محتوای آنها (حوادثی که اتفاق می افتد) است. اما با توجه به روایات می توان گفت که اوقات در ملک و ملکوت متفاوت است و قبل از ظهور مفاد آن ماهیت متفاوتی دارد، همانطور که در روز (صبح، شام و…) وجود دارد و آثار متفاوتی دارد.
مدیر سمینارها گفت: اگر چنین است بالاترین اوقات ماه مبارک رمضان و اوج آن شب های قدر است و همه زمان ها وسعت این اوج است.
وی ادامه داد: در این هنگام قرآن ظهور کرد و حوادث مهمی در آن رخ داد و در این سفره بهشتی فرشتگان به ویژه زمین ظاهر می شوند.
خطیب نماز جمعه گفت: با توجه به شکوه و توانایی این ماه، ثواب اعمال نیک در این ماه مضاعف خواهد بود و رسول خدا (ص) خواندن یک آیه قرآن در ماه رمضان را مساوی از دست دادن است. قرآن.”
وی افزود: در ماه رمضان کسانی که راه رمضان را طی می کنند به جایی می رسند که کارهای عادی و گاه غیرارادی آنها ثواب دارد در حالی که ثواب و عقاب در حوادث اختیاری است. مثلاً روح انسان روزه دار مقید به شرایط روزه است و ثواب دارد.
یکی از اعضای شورای عالی حوزه های علمیه گفت: این ویژگی ها ظرفی برای رشد فردی و اجتماعی است و مقاومت ما در برابر گناه و فساد و حرص و خشم با روزه تقویت می شود. زیرا روزه اراده انسان را در راه خدا تقویت می کند.
وی بابیان اینکه ماه رمضان مکتب فرهنگی و تربیتی است، گفت: روزه خاص این است که دست و جوارح ما تحت امر خدا باشد.

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.