جوکار: هر سه نیرو باید بسیج شوند تا گفتمان سال اتفاق بیفتد

[ad_1]

رئیس مجلس شورای اسلامی و امور داخلی کشور تاکید کرد: تجاری سازی ایده های جوانان، فناوری ها و دانش های جدیدی را در کشور ایجاد می کند که می تواند از وابستگی کشور به خارج بکاهد.

محمد صالح جوکار در گفت وگو با ایسنا، از نامگذاری سال 1401 به عنوان سال «تولید» خبر داد. رئیس‌جمهور در سال‌های اخیر بر اساس تدابیری که در حوزه حکومت‌داری انجام داده است، هر سال عنوانی را تعیین کرده است که یک موضوع خاص را در اولویت مسئولان، کارگزاران و تمامی قوا قرار داده است. ” او گفت. تمام تلاش برای رسیدن به آن در واقع نوعی گفتمان برای جامعه است. وظیفه هر سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه است که این گفتمان را به نتیجه برسانند.

هر سه نیرو باید برای برگزاری بحث سال بسیج شوند

وی افزود: هر سه قوه باید برای اجرای این گفتمان بسیج شوند و در جهت حمایت، پرورش و عملیاتی شدن این گفتمان گام بردارند. حضرت آقا در ابتدای سال تاکید کردند که شعار سال نباید فقط در صفحات مقاله باشد یا گاهی همایش ها و سمینارهای بی نتیجه برگزار شود، محتوای مورد نیاز برای ایجاد این گفتمان ایجاد شود و صرفا پوسته و نگاه کنید.

نماینده مردم یزد به مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی دیگر در شرایط تحریم نیازمند خلاقیت و نبوغ جوانان از نظر فناوری و دانش فناورانه هستیم. ما باید جوانان خود را قادر به تجاری سازی ایده های خود و ایجاد فناوری ها و دانش های جدید در داخل کشور کنیم که وابستگی ما به خارج را کاهش دهد. تاکنون بیشتر فناوری هایی که در کشور داریم وارداتی بوده است.

وی در ادامه تاکید کرد:با توجه به گفتمان اقتصاد دانش و گرایش به تولید دانش، فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم می شود. حمایت و بسترسازی برای شرکت های دانش بنیان که محصولات دانش بنیان تولید می کنند بسیار مهم است. امروزه پارک های علم و فناوری نقش مهمی ایفا می کنند. به نظر من باید در هر استان و شهرستانی در این زمینه کارگروه هایی تشکیل شود و هدفمان افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان و ارتقای کیفیت محصولات آنها باشد.

رئیس سازمان امور داخلی و شورا گفت: اگر به گفتمان اقتصاد دانش و تولید دانش توجه کنیم، قطعا بستر مناسبی برای اشتغال زایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی ما خواهد بود. تا به حال، اشتغال زایی ما سخت افزاری تر بوده و نیازمند نیروی کار ساده بوده است و در نتیجه نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی ما افزایش یافته است.

جوکار در پایان خاطرنشان کرد: حمایت از جوامع دانش بنیان باعث حمایت از تولید و ایجاد بستری برای اشتغال زایی برای جوانان می شود.مسلماً کالاها و خدماتی که این جوامع دانش بنیان در اختیار مردم قرار می دهند می تواند حس غرور ملی را در ما بیدار کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.