رشیدی کوچی از حذف مجوز واردات خودرو از قانون بودجه سال 1401 انتقاد کرد

[ad_1]

یکی از اعضای کمیسیون داخلی و شورای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجوز واردات 70 هزار خودرو در سال 1401 به تصویب مجلس در بودجه رسید و باید علت خروج آن از قانون بودجه مشخص شود.

جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حذف بند واردات خودرو از قانون بودجه 1401، اظهار کرد: مجلس در لایحه بودجه سال 1401 به دولت اجازه واردات 70 هزار خودرو را داد که گاردین به آن حمله کرد. این شورا پی ریزی شد و به مجلس برگشت و ایراد آن مورد بررسی و تصویب نمایندگان قرار گرفت. اما این عدد از بودجه ابلاغی حذف شده است.

وی افزود: برای من و خیلی های دیگر این سوال مطرح است که دلیل این حذف چیست؟ این سوال به تصویب مجلس رسید و آیا باید مشخص شود که چرا مجوز واردات 70 هزار خودرو از قانون بودجه 1401 مستثنی شده است؟ این موضوع را فردا از هیئت رئیسه مجلس و در روزهای آینده از رئیس جمهور و وزیر صمت پیگیری خواهم کرد.

معاون مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مشخص شود چه دست هایی در پشت صحنه هستند که تحمل همین حداقل واردات را ندارند تا انحصار در صنعت خودرو را بشکنند. اگر بین مجلس و هیأت نظارت در مورد مصوبه ای اختلافی وجود نداشته باشد، لزوماً شورا بنا به مصلحت لازم نیست وارد عمل شود. این ایراد در مصوبه قبلی مجلس در مورد واردات خودرو از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده بود که این موضوع اختلافی بین مجلس و هیات نظارت نبود که شورای ویژه بخواهد درباره آن اظهار نظر کند.

رشیدی کوچی تاکید کرد: برخی از منافع آنها به منافع خودروسازان گره خورده است و اجازه نمی دهند این انحصار شکسته شود. ما با جدیت پیگیر این مشکل هستیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.