عراق قوانین سفر به این کشور را اعلام کرده است

[ad_1]

عراق مسافرانی را که وارد این کشور می شوند ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون یا گواهی منفی PCR کرده است.

به گزارش ایسنا، طبق آخرین مقررات اعلام شده از سوی کشور عراق به شرکت های گردشگری و هواپیمایی، تمامی مسافران بالای 12 سال می توانند گواهی معتبر واکسیناسیون کرونا که 14 روز پس از آخرین تزریق باشد و یا با منفی بودن تست PCR سفر به عراق ارائه کنند. ظرف 72 ساعت پس از ورود . .

این آزمایش باید در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران انجام شود. پاسخ به آزمایش PCR یا کارت واکسیناسیون نیز باید به زبان انگلیسی باشد.

مقررات جدید سفر برای عراق بیان می کند که واکسن های تایید شده برای سفر به عراق Pfizer / Moderna / Astrazenka / Johnson / Sinofarm / Sinovac هستند.

نمایندگان سابق سازمان حج و زیارت که مسئولیت اعزام زائران ایرانی به عراق را بر عهده داشتند، در شهریور به آنها گفتند 1400: طبق توافق صورت گرفته با طرف عراقی، تمامی واکسن ها از جمله برکات برای ورود به عراق قابل قبول است، اما برای زائر باید کارت واکسیناسیون صادر شود که با هماهنگی وزارت بهداشت و هلال احمر، کارت واکسیناسیون را دریافت کرده باشد. کارت واکسیناسیون برای این افراد طراحی و چاپ شده است.

علیرضا رشیدیان رئیس سابق حج و زیارت گفت: کارت واکسیناسیون کرونا با مهر و امضای کادر پزشکی و هلال احمر به عنوان کارت معتبر برای طرف عراقی ارسال و معرفی شده است.

مقررات اعلام شده توسط عراق در حال حاضر محدود به حمل و نقل هوایی است. بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان حج و زیارت، مرز زمینی ایران و عراق همچنان به روی زائران بسته است. ایران و عراق از نوامبر 1400 روادید اتباع دو کشور در «سفر هوایی» را لغو کرده‌اند.

بر اساس آخرین مقررات سفر در ایران، شهروندان عراقی نیز ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون معتبر یا آزمایش PCR منفی هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.