از نظر تئوری: افزایش بارندگی نمی تواند کاهش منابع آب را در 30 سال گذشته جبران کند.

[ad_1]

نماینده مردم خمین در مجلس یازدهم در سخنانی درباره بحران کم آبی کشور گفت: کاهش منابع آبی در 30 سال گذشته به حدی بحرانی بوده که هیچ راهی برای جبران کمبود آب در بارندگی و بارندگی وجود ندارد.

علیرضا نظری در گفت وگو با ایسنا، درباره بحران آب در استان مرکزی گفت: در یک دهه اخیر با کاهش بارندگی مواجه بوده ایم. هم در پاییز و هم در زمستان و بهار شاهد افزایش دما بودیم که نقش بسزایی در تبخیر آب های سطحی داشت. مجموعه این دو عامل نیاز به منابع آبی را تشدید کرده است.

افزایش بارندگی نمی تواند کاهش منابع آبی را در 30 سال گذشته جبران کند

نماینده مردم خمین در مجلس یازدهم افزود: هرچند بارندگی سال 1400 مناسب بود، اما نکته اینجاست که کاهش منابع آبی در 30 سال گذشته به حدی بحرانی بوده که بارندگی و بارندگی نمی تواند جبران کند. به دلیل کمبود آب بنابراین امسال نیز مانند سال های گذشته به منابع آبی و سفره های زیرزمینی نیاز خواهیم داشت.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تاکید کرد: مسئولان متولی باید اقدامات مناسبی را برای استفاده بهینه از آب و استفاده حداکثری از ابزارهای صرفه جویی تا زمان وقوع تغییرات اقلیمی جهانی انجام دهند و به کار گیرند. .

روش آبیاری زمین های کشاورزی در استان مرکزی سنتی است

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی درباره نحوه آبیاری محصولات کشاورزی در شهرستان خمین گفت: بیشتر آبیاری کشاورزی در شهرستان خمین به صورت سنتی انجام می شود. شهر خمین مرکز لوبیا چیتی است. اما هنوز از روش های نوین آبیاری برای این محصول استفاده نمی کنیم. متداول ترین روش آبیاری روش غرقابی است که بیشترین میزان تلفات آب را دارد.

اولویت بندی اسناد زمین های کشاورزی بر افزایش بودجه برای مبارزه با کمبود آب

نظری به لزوم افزایش اعتبارات برای مقابله با بحران کم آبی و مستندسازی زمین های کشاورزی اشاره کرد و تاکید کرد: از یک سو اعتبارات کافی نیست. یکی از دلایل عدم استفاده از تجهیزات مدرن آبیاری، نبود زمین کشاورزی مستند است. بنابراین قبل از اینکه به فکر افزایش منابع اعتباری آبیاری نوین باشیم، باید به فکر تخصیص اسناد به زمین های تکه تکه شده در حال تخریب باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.