در تولید دانش مدیران مزاحم داریم نه قوانین مزاحم

[ad_1]

ایسنا/ مرکز نماینده مردم اراک، کمیان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تحقق شعار سال به نام تولید علم و اشتغال زایی قوانین آزاردهنده و مزاحمتی وجود ندارد، اما باید این مدیران مزاحم حذف شوند تا به شعار تبدیل شوند. سال با محقق جهادگر بی .

محمدحسن آصفری در گفت وگو با ایسنا، با تشریح وضعیت استان مرکزی از نظر تولید دانش بنیان، اظهار کرد: استان مرکزی یک استان صنعتی با منابع معدنی است و از جایگاه کشاورزی خوبی در کشور برخوردار است و این پتانسیل ها یک استان است. مزیت خوبی برای کار در دانش

وی افزود: فعالیت صنایع بزرگ از جمله پتروشیمی، پالایشگاه، آلومینیوم و سایر صنایع مادر فعال در استان مرکزی می تواند ظرفیتی برای فعالیت های دانش بنیان برای تامین مواد اولیه صنایع مادر استان به گروه های تولیدی باشد. که دارای ایده های دانش محور هستند. به جای خام فروشی، مواد خام به کالاهایی تبدیل می شوند که برای کشور ارزشمند هستند.

این نماینده مردم در خانه ملت گفت: اگر تولید دانش بنیان در کشور شکل نگیرد خام فروشی به امری عادی تبدیل می شود. در این شرایط باید مواد اولیه به خارج از کشور فرستاده شود و به جای آن کالاهای مورد نیاز وارد شود که با استفاده از دانش و توان ملی بتوان آن را در کشور تولید کرد که باعث خروج ارز از کشور می شود.

وی همچنین به مزیت کشاورزی استان مرکزی اشاره کرد و افزود: استان مرکزی قطب کشاورزی و دامپروری ایران است و با توجه به محدودیت منابع آبی باید بستر رشد محصولات با نیاز آبی کمتر را در ایران فراهم کند. استفاده در سایه از مهارت های دانش بنیان در این استان.

نماینده مردم اراک، کمیان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا قوانین جاری در زمینه تولید دانش بنیان کافی و راهگشا هستند، گفت: مانع بزرگی بر سر راه توسعه دانش بنیان هستند. تولید مدیران مزاحم باید حذف شوند و افرادی که معتقد به تولید دانش بنیان هستند باید پاسخگو باشند تا سیاست های پیاده سازی محصولات و فناوری های دانش بنیان را به درستی اجرا کنند.

وی افزود: برای جلوگیری از چالش هایی مانند واردات بی رویه و قاچاق کالا و لیزینگ مواد اولیه و … در تولید دانش بنیان باید با متخلفان برخورد قانونی شود تا تاثیری بر تولید نداشته باشد. تقویت بعد نظارتی ممکن است تولیدکنندگان داخلی را ملزم به تولید کالاهای باکیفیت و کاهش قیمت تمام شده محصولات داخلی و رقابتی تر کردن آنها کند.

آصفری افزود: کالای قاچاق ارزان قیمت یکی از مهم ترین دلایل خرید کالای قاچاق توسط مردم است و باید با ارتقای کیفیت کالاهای داخلی و کاهش قیمت آن از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کرد که این امر برای تقویت تولید مبتنی بر ضروری است. بر دانش ‘.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.