توطئه در روابط ایران و افغانستان / ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی / دیپلمات ها مشغول مذاکره

[ad_1]

مذاکرات وین / روابط ایران و افغانستان / برخورد با پناهجویان ایرانی در دانمارک / برنامه درسی مدارس و غیره. از پربازدیدترین و جذاب ترین موضوعات سرمقاله سیاسی ایسنا بود که مشروح آن در ادامه آمده است.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در اولین نشست مرکز هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جدید با اشاره به مذاکرات وین تاکید کرد که ما بر خطوط قرمز خود تاکید داریم و این خطوط قرمز باید رعایت شود. در طول توافق و آمریکایی ها باید در عمل نشان دهند که آیا حسن نیت دارند یا خیر: راه دیپلماسی همچنان باز است.

اسین امیرعبدالهیان وی با تاکید بر اینکه ایران پشت خطوط قرمز اعلامیه خود خواهد بود، گفت: آمریکایی ها مدام از لزوم مذاکره مستقیم با ایران صحبت می کنند و مطالعات ما به این نتیجه رسیده است که ما علاقه ای به مذاکره مستقیم با آمریکا نداریم. “

همچنین در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی محمد باقر قالیباف وی پیش از تبریک روز ملی فناوری هسته ای افزود: خوشبختانه ظرفیت ایجاد شده بومی سازی صنعت هسته ای به زودی توسط دیپلمات های ایرانی در جریان مذاکرات تکمیل شد. اکنون امیدواریم سرمایه ارزشمند دانش و فناوری پیشرفته هسته ای همراه با چانه زنی خوب، منجر به تجارت خوبی به نفع اقتصادی مردم ایران شود.

بیشتر از 250 نماینده مجلس ایشان در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور درباره مذاکرات وین تاکید کردند: مجلس شورای اسلامی از هر توافقی که منافع ملت ایران را بر اساس قانون مجلس و خطوط قرمزی که نظام ترسیم کرده باشد، حمایت خواهد کرد. .

در پی انتشار کلیپ هایی در فضای مجازی مبنی بر آزار و شکنجه اتباع افغانستانی در ایران و انتشار فیلم هایی مبنی بر جنایت اتباع افغانستانی علیه مردم ایران، سفارت کشورمان در کابل بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه با تاکید بر اینکه سیاست کلی جمهوری اسلامی ایران در قبال افغانستان و شهروندان این کشور مبتنی بر اصول حسن همجواری و احترام متقابل است، آمده است: در روابط دو کشور خشم و توطئه وجود دارد.

سید رسول موسوی معاون وزیر امور خارجه کشورمان نیز در صفحه توئیتر خود با هشدار نسبت به برخی تلاش ها برای برهم زدن روابط ایران و افغانستان نوشت: در سال های اخیر بارها شاهد فضاسازی علیه میهمانان افغانستانی خود بوده ایم که با درایت نهادها و نهادهای مختلف به آن پرداخته شده است. همکاری افغانستان. predstaviteľov.sa شد. بیشتر آنچه در فضای مجازی می بینیم تکرار جعلیات قدیمی است که برخی از آنها در کشور ثالث به منظور ایجاد رعب و وحشت در ایران و بر هم زدن روابط ایران و افغانستان ساخته شده است.

برخورد خشونت آمیز و غیرانسانی پلیس دانمارک با پناهجوی دانمارکی نیز اعتراضی است. وزیر حقوق بشر او کشور ما را تماشا کرد.

کاظم غریب آبادی که اعتراض خود را نسبت به برخوردهای فیزیکی خشونت آمیز مقامات ایرانی با شهروندان دانمارکی اعلام کرده بود، از مقامات دانمارکی خواست ضمن جلوگیری از این گونه اقدامات غیرانسانی، از اعمال استاندارد دوگانه علیه اتباع خود خودداری کنند.

طبق اعلامیه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیش نویس طرح تغییر قانون تقویم آموزشی توسط مرکز پژوهش ها و با همکاری کارشناسان دستگاه های مختلف و نمایندگان مجلس برای قوانین مجلس تهیه شد.

در توضیح دلایل این پیشنهاد آمده است که برنامه درسی مدرسه دارای مولفه های مختلفی مانند شروع و پایان فعالیت مدرسه در روزهای سال، شروع و پایان فعالیت مدرسه، شبانه روز و تعطیلات پیش بینی نشده است که تصمیمات متمرکز. مشکلات

آلودگی هوا و وجود گرد و غبار در استان های مختلف در روزهای اخیر و تعطیل نشدن مدارس نیز از موضوعات مورد توجه مخاطبان بود.

در همین رابطه مهرداد ویس کرمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می گوید: در مورد عدم تعطیلی مدارس، وزارت آموزش و پرورش بین بد و بدتر، نه خوب و بد یکی را انتخاب می کند. جلساتی در خصوص آلودگی هوا تشکیل شد و نهادهای مربوطه تصمیم به افتتاح مدارس گرفتند.

حتی امروز حضرت آیت الله خامنه ای مطابق بند 2 ماده 110 1 قانون اساسی و پس از نظرخواهی از شورای کارآمدی، سیاست های کلی و مصوب تامین اجتماعی به ریاست قوای سه گانه و رئیس شورای کارآمدی ابلاغ شد.

گزارش تاریخی ایسنا به همراه بیست و یکم فروردین، بیست و سومین سالگرد ترور سپهبد علی صیاد شیرازی در سال 1378سپیده‌دمِ سپهبد«به همین دلیل است.

* گزارش کامل ایسنا از جلسه علنی امروز (یکشنبه) 21 فروردین 1401 مجلس شورای اسلامی را نیز می توانید مطالعه کنید. اینجا بخوانید و ببینید.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.