متاسفانه نتوانسته ایم از واردات 10 هزار دستگاه ماشین آلات راهسازی جلوگیری کنیم

[ad_1]

ایسنا/ مرکز نماینده مردم اراک، خنداب و کمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم از واردات 10 هزار دستگاه ماشین آلات راهسازی به کشور جلوگیری کنیم.

محمدحسن آصفری در 24 فروردین 1401 در مراسم رونمایی از کامیون های معدنی هپکو گفت: در زمان بررسی بودجه سال 1401 پیشنهادهای متعددی از سوی دولت و مجلس برای بحث واردات ماشین آلات راهسازی مطرح شد و متأسفانه توانستیم. آنچه لازم بود را انجام ندهید زیرا دولت نخواست و ما نتوانستیم جلوی واردات 10 هزار دستگاه راهسازی را بگیریم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این واردات در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید بوده است، گفت: متهم خارج از کشور نیست بلکه در داخل کشور است، چگونه می توان کارخانه ای در این مقیاس را به این شکل واگذار کرد؟ خوشبختانه توانستیم کارخانه را از حالت ناسازگار خارج کرده و به سازمان تامین اجتماعی بسپاریم، البته امیدواریم این سازمان نیز حمایت های لازم را از این شرکت داشته باشد.

آصفری افزود: حمایت از تولید با شعار جور در نمی آید، صددرصد با واردات خودروهای سواری به کشور موافق هستم، اما در بحث سازوکارهای راهسازی با توجه به توانمندی های هپکو کاملا مخالف واردات هستم چرا که اگر موفق شویم. با دور زدن تحریم ها باید میلیاردها دلار برای واردات ماشین آلات راهسازی هزینه کنیم، دولت هنوز معتقد نیست که واردات متوقف شود تا از خروج ارز و ایجاد اشتغال جلوگیری شود، قرار است کارخانه هپکو تولید شود.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم گزارش این تولیدات در هپکو به دست دولت و وزرا برای کاهش رانت ها و واسطه ها برسد، گفت: انتظار می رود مدیرعامل این شرکت در امور خود تسریع کند. در زمان حضور وزیر راه در استان مرکزی اطمینان داده ایم که هپکو در حال جان گرفتن است، هپکو باید حضور پیدا کند، وعده محصولات خود را به موقع نشان دهد و در صورت آماده شدن تولید در سال جاری، می توانیم به طور قطع واردات را متوقف کنیم. سال آینده.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.