اظهارات ضد ایرانی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه با تکرار ادعاهای دروغین و خصمانه واشنگتن علیه ایران گفت: با وجود دیدگاه های متفاوت در مورد ایران، ما در مبارزه با تهدیدات و اقدامات تحریک آمیز متحد هستیم.

به گزارش ایسنا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب (به وقت تهران) در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره اظهارات اخیر یکی از فرماندهان سپاه مبنی بر انتقام گیری از عاملان ترور شهید قاسم گفت. سلیمانی: منظورم حرف او نیست. اجازه بدهید در این مورد نظر بدهم، اما به شما یادآوری می کنم که ما قبلاً قاطعانه گفته ایم که از شهروندان خود دفاع و محافظت می کنیم. این شامل مقامات فعلی و سابق ایالات متحده می شود.

به گزارش وب سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا، پرایس با بیان اینکه در مورد سیاست های ایران اختلاف نظر وجود دارد، گفت: برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی ایران.

وی در سخنان ضد ایرانی خود ادامه داد: شما شاهد اقدام ما علیه سپاه بوده اید. اکثر تحریم هایی که ما علیه ایران وضع کرده ایم شامل سپاه پاسداران می شود. ما متعهد به مقابله با فعالیت‌های سپاه با تمام ابزارهای مناسب هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهارات ژنرال مارک میلی، فرمانده کل ستاد کل ارتش علیه قدس سپاه پاسداران، آیا وزارت امور خارجه بین سپاه و سپاه قدس تفاوت قائل می شود؟ او گفت که معتقد است فهرست ایالات متحده از گروه های تروریستی خارجی حاوی هر دو است.

فرماندهی کل ارتش اخیرا در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا مخالفت خود را با حذف نیروهای سپاه قدس از فهرست سازمان های موسوم به تروریستی خارجی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در حالی که مذاکرات لغو تحریم ها در وین به مرحله نهایی و به بن بست رسیده است، برخی از مقامات آمریکایی در تلاش هستند تا از اقدام احتمالی دولت واشنگتن برای حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از به اصطلاح جلوگیری کنند. فهرست

ماه گذشته چندین قانونگذار آمریکایی در نامه‌ای به رئیس جمهور جو بایدن گفتند که با گزارش‌هایی مبنی بر پایان مذاکرات در وین، نگرانی‌ها از حذف نام سپاه پاسداران ایران از نام تروریست آمریکا همچنان روی میز باقی مانده است. فهرست، لغو برخی تحریم ها علیه نماینده ایران.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز دوشنبه در پاسخ به سوالی درباره چشم انداز مذاکرات زیاده خواهانه وین که اخیرا آمریکایی ها در این مذاکرات انجام دادند، گفت: به نتیجه ای نرسیده ایم. 2231. متأسفانه ایالات متحده سخت کار می کند و انرژی و زمان خود را صرف حفظ اجزا و بخش هایی از حداکثر فشار خود می کند.

خطیب زاده ادامه داد: نفع اقتصادی و روشن مردم از رفع تحریم ها برای ما مهم است. طرف آمریکایی برای به حداقل رساندن منافع مردم ایران از برجام در این مسیر موانعی ایجاد کرده است و ما با آگاهی کامل این موارد را به طرف مقابل گزارش داده ایم.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق منافع مردم ایران تحت تاثیر تبلیغات رسانه ای و اظهارات متناقض قرار نمی گیریم و خطوط قرمز خود را در این مسیر حرکت می دهیم، گفت: منافع بی چون و چرای مردم ایران چراغ راه ماست و نمی دانیم که آیا به توافق خواهیم رسید یا خیر، زیرا ایالات متحده هنوز تمایل خود را برای دستیابی به توافق نشان نداده است. مصمم هستیم به توافق خوبی برسیم و اگر این اتفاق بیفتد، قطعا به وین خواهیم رفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.