لزوم استفاده از ظرفیت بنگاه های دانش بنیان برای کاهش مصرف و جبران کمبود برق

[ad_1]

معاون اول رئیس جمهور از مرکز ملی مدیریت شبکه برق ایران (دیسپاچینگ) بازدید و در جریان نحوه کنترل و مدیریت شبکه برق کشور قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، دکتر. محمد مخبر امشب (پنجشنبه) با حضور در وزارت نیرو از حجم تولید، مصرف و صادرات برق در کشور خبر داد و از تلاش ها و اقدامات کارکنان و دست اندرکاران صنعت برق کشور قدردانی کرد.

معاون اول رئیس جمهور در دیدار با معاونان و مدیران اجرایی وزارت نیرو، آب و برق را از مهمترین و اساسی ترین خدمات مردم برشمرد و افزود: آب به همه ابعاد زندگی مردم متصل است. و برق و هیچ منطقه ای از زندگی مردم تحت تاثیر این خدمات قرار نگیرد.

دکتر. مخبر با تاکید بر اینکه دولت تمام حمایت های لازم را از این دستگاه اجرایی برای تحقق اهداف وزارت نیرو انجام خواهد داد، ابراز امیدواری کرد: وزارت نیرو بتواند به خوبی از پس فصل تابستان پیش رو بربیاید تا شاهد قدرتی نباشیم. قطع شدن

معاون اول رئیس جمهور گفت: وزارت نیرو ارگان شناخته شده ای در این شرکت است که امیدوارم با توسعه خدمات بتواند این جایگاه را ادامه دهد و ارتقا دهد.

دکتر. مخبر با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان رهبر برتر به نام «تولید; دانش بنیان، اشتغال زایی دانش و ظرفیت شرکت های دانش بنیان گام مهمی در کاهش مصرف و جبران کمبود برق بردارید.

وی ادامه داد: وزارت نیرو نیز می تواند به خوبی با وزارت جهاد کشاورزی برای تغییر شیوه رشد آن همکاری کند.

دکتر. مخبر از وزیر نیرو خواست تا بسته پیشنهادی جامعی را برای حل مشکلات و توسعه خدمات صنعت آب و انرژی کشور با برنامه زمان بندی و اعتبار مشخص تهیه و برای تصویب بسته پیشنهادی، مشکلات و موانع به جلسه دولت ارائه کند. .

معاون اول رئیس جمهور همچنین به مشکل انتقال آب از دریا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ایران کشوری است که در شمال و جنوب دریا واقع شده است اما در میانه آن از مشکلات زمینی رنج می برد، وزارت نیرو با رصد برنامه های انتقال آب از دریا. .

دکتر. مخبر افزود: اقتصاد دریایی نیز یکی از اشتغال زاترین و پردرآمدترین حوزه هاست که اگر به خوبی به آن توجه شود، می توان به مدیریت اقتصاد دریایی کشور کمک کرد.

معاون اول رئیس جمهور در خصوص وجود آب های عمیق در اعماق زمین افزود: این موهبت الهی است که در مناطق خشک و بیابانی کشور ما معمولا آب های عمیق وجود دارد و بسیار خوب است که توجه کافی شود. در این رابطه.”

در این نشست وزیر نیرو نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا ارائه کرد و اظهار داشت: شبکه گسترده برق در کشور داریم که از نظر پوشش و جمعیت صد شهر بی نظیر است. ٪.

وی افزود: ظرفیت نیروگاه های کشور از 7 هزار مگاوات در ابتدای انقلاب اسلامی به بیش از 85 هزار مگاوات رسید و امروز نه تنها در ساخت نیروگاه به خودکفایی رسیده ایم بلکه ظرفیت صادرات زیادی نیز داریم. “

در ادامه این نشست معاونان و مدیران اجرایی وزارت نیرو گزارش هایی از حوزه های کاری خود ارائه و برخی از چالش ها و پیشنهادات توسعه نیروگاه های آبی و برق کشور را تشریح کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.