ابر وام گیرندگان بانکی و همدستانشان مجازات شوند/ روزه در ملاء عام دستور خداست

[ad_1]

ایسنا/ گلستان امام جمعه گرگان با تشکر از رئیس جمهور و وزیر اقتصاد برای معرفی ابربدهکاران بانکی گفت: بدهکاران بانکی خیانتکار هستند و عملکرد آنها کافی نیست اما این افراد و همدستانشان باید مجازات شوند.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه های سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان نزد خداوند متعال ماه بزرگ و محترمی است و روزه از وظایف خداوند است و باید انجام شود، اما خداوند متعال کسی را به این امر مجبور نکرده است.

وی با بیان اینکه گاهی عده ای آشکارا در خیابان ها باز می شوند، افزود: روزه گرفتن از گناهان شخصی است و آثار دنیوی و دنیوی دارد، اما روزه گرفتن در ملاء عام گناه و توهین بزرگ است و دهنوکاجی به امر الهی است.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه ادب مستلزم احترام به احساسات مردم است، تاکید کرد: اگر کسی شرایط روزه گرفتن را ندارد یا نمی خواهد روزه بگیرد باید از روزه گرفتن در ملاء عام خودداری کند و گناه غذا خوردن پنهان است و احساسات را جریحه دار می کند. از مؤمنان

نورمفیدی بر لزوم انفاق و دستگیری از نیازمندان در ضیافت الله تاکید کرد و یادآور شد: در ماه مبارک رمضان و در شرایط اقتصادی کنونی همه باید در حد توان به نیازمندان کمک کنند و این یکی از بهترین اعمال و عبادات

وی در ادامه سخنان خود میلاد امام حسن (ع) را گرامی داشت و با اشاره به روز فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب امروز ارتش و سپاه ما رسیده اند. درجات بالا و شایسته ای داریم و امیدواریم نیروهای مسلح ما هر روز قوی تر شوند تا کسی نتواند به چپ نگاه کند.

امام جمعه گرگان با قدردانی از رویکرد دولت سیزدهم و روسای جمهور در افشای نام ابر وام گیرندگان بانکی گفت: به این ترتیب می توانند بانک های ما را ورشکست کنند، این افراد وجوه کلان بانکی را که سال ها پرداخت نکرده اند دریافت کرده اند و مالی کلان را تحمیل کرده اند. ضرر بانک ها و مردم

نورمفیدی تاکید کرد: اقدام ابر وام گیرندگان بانک خیانت بود، اما قطعا عده ای در این خیانت دخیل بودند که همگی باید مجازات شوند، گفت: ما برای اسامی ابر وام گیرندگان بانکی ارزش قائل هستیم اما این افراد را به تنهایی معرفی کنیم. کافی نیست و باید مجازات شوند.

وی به دیدار سران کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نگاه معظم له به مشکلات کشور بسیار عمیق است و بدنه اصولگرا و کارشناسی دولت باید به عمق مشکلات بیان شده از سوی مقام معظم رهبری توجه کند. «آنها بر اهمیت پیوند مسائل و سرنوشت کشور به مذاکرات تاکید می کنند.

از دست دادن آب و تخریب اراضی در کشاورزی سنتی / دانش بنیان

امام جمعه گرگان با تاکید بر اینکه کشور خواهان برنامه ریزی است و این برنامه ریزی باید مبتنی بر دانش و مسائل دانش بنیان باشد، گفت: کشاورزی ما دانش بنیان نیست و سنتی است و آب را هدر می دهد و خاک ما را از بین می برد. اگر کشاورزی دانش شود، درآمد کشاورزان چندین برابر افزایش می یابد.

نورمفیدی انتقاد منصفانه مسئولان را از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری دانست و افزود: انتقاد باید به گونه ای باشد که مردم را ناامید نکند، امروز در شرایط سختی قرار داریم و کشور ما نیاز به امید دارد.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داده است و مسئولان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که شرکت های واقعی و تخصصی این حوزه از این تسهیلات بهره مند شوند تا بتوانند مشکلات کشور را حل کنند.

امام جمعه گرگان بر لزوم استفاده حساب شده از ارزهای شلوغ تاکید کرد و یادآور شد: برخی کشورها به ما بدهی دارند و به کشورها ارز می دهند تا آنها را پرداخت کنند و مقام معظم رهبری نیز در جلسه اخیر تاکید کردند که این ارز نباید به ما بدهی داشته باشد. صرف واردات بی رویه شود و باید در امور اساسی کشور هزینه کنیم و از این ارزها حساب شده استفاده کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.