این وظیفه رسانه های اسلامی است که آرمان فلسطین را زنده نگه دارند. هیچ توقعی از غرب نیست

[ad_1]

این کارشناس مسائل خاورمیانه می گوید: چالش های ایدئولوژیک بین کشورهای منطقه باعث شده تا آنها نتوانند در موضوعات مشترکی مانند فلسطین و دفاع از آرمان فلسطین همکاری کنند.

حسن لاسجردی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که چرا رسانه ها توجه چندانی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین ندارند و این توجه تنها در برخی از روزها مانند روز قدس است، تصریح کرد. : امام خمینی (ره) ماه مبارک رمضان یک اقدام نمادین و نمادین برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین بود و امام راحل می خواستند به این معضل توجه کنند و تأکید کنند که مشکل فلسطین است و اول جهان اسلام است. و زندگی روزمره آن

وی با اشاره به توجه ویژه رسانه ها به موضوع اوکراین و کم توجهی به موضوع فلسطین گفت: البته شیوه اطلاع رسانی و اطلاع رسانی نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت است و نباید به ارائه آمار و ارقام مربوط به جنایات رژیم صهیونیستی بسنده کرد، بلکه باید در این زمینه بصیرت افزایی کرد زیرا ارائه آمار به ذهن مخاطب به صورت خطی تبدیل می شود. در این زمینه، برای زنده نگه داشتن آرمان فلسطین و حرکت در آن مسیر، باید ابتکارات جدیدی در مدل اطلاعاتی خود ایجاد کنیم. این گزارش ها باید همراه با تحلیل باشد تا افکار عمومی بتوانند بینش صحیحی در این زمینه کسب کنند.

لاسجردی ادامه داد: از سوی دیگر در رقابت فعلی رسانه های جهانی به سختی می توان بلوک اطلاعاتی را پیدا کرد که بتوانیم با آن همکاری کنیم و اکنون که روابط ما با قطر خوب است، می توانیم با الجزیره به خوبی کار کنیم. یک رسانه پرمخاطب درباره فلسطین: «در این زمینه شایسته است که مدیران مسئول در بخش‌های مختلف بتوانند با مشورت و تعامل، این موضوع را مدیریت کنند.

وی همچنین درباره تاثیر عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بر توجه به مسئله فلسطین و زنده نگه داشتن آرمان های آن توضیح داد: عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی این کشورها را از نظر سیاسی نرم کرده است. در مورد جنایات این رژیم به دلیل مسائل سیاسی مواضع قوی نگیرید و به سمت مواضع نرم حرکت کنید.

لاسجردی ادامه داد: در حال حاضر چالش های اعتقادی بین کشورهای منطقه وجود دارد و این چالش های اعتقادی باعث شده تا نتوانند در یک موضوع مشترک مانند مسئله فلسطین با یکدیگر همکاری کنند. باید توجه داشت که چالش های ایدئولوژیک بین کشورهای منطقه بر همکاری آنها تأثیر می گذارد و باعث دور شدن آنها از معضل بزرگی مانند مسئله فلسطین و اتخاذ رویکردهای منطقه ای متفاوت می شود.

یک کارشناس مسائل خاورمیانه تاکید کرد: امیدواریم دولت سیزدهم بر اساس سیاست متوازنی که تاکید کرده است، مشکلاتی را که بین ایران و عربستان وجود دارد برطرف کند و بتوانیم با استفاده از ظرفیت های منطقه، فرصت مناسبی برای رسیدگی ایجاد کنیم. مسائلی مانند مسئله فلسطین.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.