قیمت و خرید اواپراتور صفحه ای یکپارچه هپاکو مدل HPE 30

قیمت و خرید اواپراتور صفحه ای یکپارچه هپاکو مدل HPE 30 – فوریتار جمعه
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

همچنین برای محصولات سفارشی و خاص که عموما در کشور موجود نمیباشند، شرکت دامون آمادگی دارد تا مستقیما از شرکت دانفوس یا از طریق نمایندگی مبدل صفحه ای دانفوس در یکی کشورهای منطقه کالای مورد نظر شما را تامین نماید.

یک شرکت ریشه دار در ایتالیا فراسکلد بوده است که با توجه به ساخت و استفاده از کیفیت در ساخت محصولات و تکنولوژی مدرن نگاهش به آینده است.

ولی به دنبال تقاضای بازار مبنی بر دستگاههای تهویه مطبوع و سیستم های تبرید با راندمان بالا و ابعاد کامپکت و کاهش آلاینده های زیست محیطی، تولید اواپراتور صفحه ای با ظرفیت بالا افزایش یافته و به دلیل ابعاد کامپکت، حجم کم مبرد باقی مانده در اواپراتور و تنوع ورود و خروج سیال بصورت جریان متقاطع (Counter flow) و جریان موازی (Co-Current flow)، اواپراتور صفحه ای مورد توجه سازندگان دستگاههای تهویه مطبوع و سیستم های تبرید از جمله انواع چیلرهای تراکمی با کاربری مسکونی، تجاری و صنعتی قرار گرفت.

کاربرد به عنوان اواپراتور صفحه ای یکی از اصلی ترین موارد استفاده این گروه از مبدل ها در این صنعت می باشد.

طرز کار اواپراتور هوا خنک کن به این صورت است که مبرد در داخل لوله و جریان هوا از بین پره ها عبور می کند ( روی لوله ) اتصال بهتر پره ها به لوله معمولا با عبور ماندرل از درون لوله یا افزایش فشار داخل لوله با روغن صورت می کیرد .

در اواپراتور پوسته و لوله (که همان اواپراتور آبی یا اواپراتور مرطوب است)، دسته ای از لوله ها (تیوب ها یا کویل) درون یک پوسته جاسازی شده است که معمولا سیال مایع (مبرد و یا هر سیال صنعتی) از داخل لوله ها و آب یا هر سیال دیگری از پیرامون لوله ها (داخل پوسته) حرکت می کند.

اواپراتورهای پوسته و لوله در مقایسه با مبدل حرارتی صفحه ای (اواپراتور بریز ) پر کاربردتر می باشد. اواپراتور صفحه ای به نسبت انواع دیگر اواپراتور از راندمان بالاتر در حدود 25% برخوردار است.

در این مقاله به معرفی یکی از اجزای چیلر به نام اواپراتور چیلر ( تبخیر کننده ) پرداخته و کاربرد آن در چیلر های تراکمی تشریح می شود.در ادامه انواع مختلف و پرکاربرد اواپراتور چیلر تراکمی و نحوه استفاده از آنها در سیکل تراکمی و عوامل موثر جهت افزایش بازده اواپراتورها آورده شده است.

مهم ترین بخش سیستم های سرمایشی ( تبرید و تهویه ) کمپرسور ها هستند ، سیکل برودتی در زمانی که آن ها راه اندازی می شود شروع به کار می کند و گاز مبرد در سیکل تبرید جریان پیدا می کند. Conte​nt w as creat​ed ​with GSA Con᠎tent G​en​erator Dem᠎ov ersi᠎on.

1. کاربرد آن در صنعت تهویه و در مدار دستگاه هایی که بر مبنای سیکل تبرید تراکمی کار می کنند.

اواپراتور های صفحه ای برای چیلرهایی با ظرفیت تقریبی بیش از 60 تن مناسب می باشد. 6- از مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس، در سیستم های هیت پمپ نیز، بعنوان کندانسور یا اواپراتور استفاده می شود.

از نظر صنعتی اواپراتور چیلر یک نوع مبدل حرارتی به حساب می آید. در سمت مبرد و ورودی اواپراتور (خط مایع) برای توزیع یکنواخت، افزایش راندمان و جلوگیری از یخ زدگی یک پخش کننده یا Distributor نصب می گردد.

همچنین برای مثال کاربرد این دستگاه به عنوان تبخیر کننده یک سیال مایع که وارد کویل می شود و توسط آب داغ وارد شده به پوسته تبخیر می گردد.

مقدار سوپر هیت مناسب برای این نوع اواپراتورها در محدوده ی 5 تا 8 درجه ی سانتی گراد است. جنس صفحات در این اواپراتورها معمولا استنلس استیل و اتصال جوشی مابین صفحات معمولا از جنس مس می باشد.

این اواپراتورها ابعاد بسیار کوچکتری نسبت به انواع دیگر اواپراتور دارا می باشند. درایر تبریدی : رطوبت می تواند باعث آسیب به قطعات چیلر شود.

که در محیط داخل سردخانه نصب می شود این است که توسط مبرد، گرما را از محیط داخل گرفته و به بیرون منتقل می کند تا همواره دمای داخل سردخانه را در دمای مورد نظر ثابت نگه دارد.

همچنین تا 30 بار تحمل فشار دارد. شرکت فراسکلد بیش تر از 80 سال سابقه دارد، در ساخت کمپرسور های پیستونی ( رفت و برگشتی ) و اسکرو جزو شرکت های پیشرو بوده است که در میان سایر برند های تولید کننده کمپرسور با داشتن ارزش هایی مانند خدمات ، کیفیت و کارآیی خود این توانایی را دارند تا خاص تر باشند.

انواع اواپراتور چیلر تراکمی از نوع پوسته و لوله اکثرا در طراحی چیلرهای بزرگ با کمپرسور رفت و برگشتی و همچنین چیلر اسکرو پرکاربرد بوده و مورد استفاده قرار می گیرند.

اواپراتور آبی یا مرطوب (پوسته و لوله) کاربرد گسترده ای در صنعت سرماسازی و سایر صنایع شیمیایی، غذایی و …

کویل انبساط مستقیم جدا از اواپراتورنبوده بلکه اواپراتوری است از نوع خشک که با جا بجایی طبیعی یا اجباری هوا را مستقیماً خنک می کند .

انواع اواپراتور بر مبناهای مختلفی به دسته های گوناگون تقسیم بندی می شود که مهم ترین آنها تقسیم بندی بر اساس ساختار و نیز هدف از کاربرد آن است.

اواپراتور چیلر، حرارت موجود در آب در گردش که باید در چیلر سرد شود جذب و این حرارت را به مبرد در حال تبخیر انتقال می دهد.

ابتدا باید ظرفیت برودتی اواپراتور را بر اساس ظرفیت چیلر در نظر بگیریم. در صورتی که در اواپراتور صفحه ای جریان از نوع موازی (Co-current flow) باشد جهت ورود و خروج سیال خنک شونده بر عکس خواهد بود.

شارژ مبرد سیستم مجهز به اواپراتور صفحه ای بسیار کمتر از انواع دیگر خواهد بود. در اینجا مایع مبرد به گاز تبدیل و گرمای جذب شده از هوای داخل محفظه تامین میشود.

در این حالت مایه مبرد تبخیر شده و به عنوان مبدل حرارتی عمل می کند و گرما را از ماده خنک کننده به دمای جوش منتقل می کند.

هوا خنک مبدل های حرارتی با خنک کننده هوا معمولاً در وسایل نقلیه یا سایر برنامه های موبایل که منبع آب دائمی خنک در دسترس نیست استفاده می شوند.

از ویژگی های بارز این مبدل ها می توان به کارکرد آن ها در فشار کاری بالا اشاره کرد. وظیفه اواپراتور سردخانه اعم از اواپراتور سرد خانه زیر صفری ، اواپراتور سردخانه بالا صفری و اواپراتور تونل انجماد و سایر اواپراتور ها این است گرما را از محیط اطراف گرفته و به محیط انتقال می دهد تا همواره دمای محیطی که اواپراتور در آن قرار دارد در دمای از پیش تعیین شده قرار بگیرد .

این کمپرسور ها دارای ظرفیتی از 70 اسب بخار تا 300 اسب بخار بوده است و قابلیت استفاده در سیستم های برودتی را دارد.

در صنایع تهویه و تبرید این کمپرسور ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. صفحات اواپراتور بریز به شکلی در کنار یکدیگر قرار می گیرند که هر یک از جریان ها بتواند به طور متناوب در طول اواپراتور حرکت کنند.

سایز پورت و اتصالات در اواپراتور صفحه ای در مدل ها و ظرفیت های مختلف متفاوت می باشد. به منظور تبخیر یکنواخت مبرد و همچنین حذف تلفات حرارتی مبرد، سمت سیال خنک شونده در اواپراتور صفحه ای همواره یک کانال بیشتر خواهد داشت یا به عبارتی در اواپراتور صفحه ای مبرد توسط سیال خنک شونده احاطه گردیده است.

سپس مبرد تبخیر شده از اواپراتور چیلر خارج شده و به سمت کمپرسور انتقال می یابد. جهت سهولت نصب، معمولا کانکشن های سیال خنک شونده در سمت مخالف قرار می گیرد البته بنا بر سفارش مصرف کننده تمامی اتصالات می تواند در یک سمت تعبیه گردد.

اما باید بدانید که وظیفه تمام عملیات چگالش بر دوش کندانسور نیست و نقش کمپرسور به عنوان فشرده کننده مولکول های مبرد باید در نظر گرفته شود.

برای دانستن فرق کندانسور و اواپراتور باید بدانید که اواپراتور به قسمت سرد کننده یا به بیان دیگر گرماگیر سیستم تهویه مطبوع گفته می شود که در برخی موارد به آن کولر نیز می گویند.

از آنجایی که اواپراتور کولر قسمت مهمی است که سرما را منتشر میکند تشخیص خرابی آن کاری نسبتاً ساده است.

2) با استفاده از این فناوری می توان به شستشوی جریان مخالف بخار ثانویه دست یافت، بنابراین میزان ماده خشک در آب تغلیظ شده به مراتب کمتر از تعداد اواپراتور است.

تعداد پره در اواپراتورهای کویلی پره دار بین 7تا14 پره درهر اینج خواهد بود تعداد بیشتر پره انتقال گرما بیشتری به همراه دارد ولی اشکالی که دارد این است که افت فشار هوا بیشتر شده و اگر هوا فیلتر نشود فاصله ی بین پره ها به سرعت مسدود می شود .

در این مقاله اطلاعات لازم در رابطه با کمپرسورهای برودتی و نوع خاصی از آن ها یعنی کمپرسورهای فراسکلد بیان شد و به خصوصیات این کمپرسورها و انواع مختلف آن ها نیز اشاره شد.

اگر قصد خرید قطعات یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو را دارید میتوانید با شماره 67549-021 تماس بگیرید ، در ادامه مقاله میتوانید قیمت فن ، موتور یا کمپرسور ، برد الکترونیکی ، صفحه اواپراتور ، کندانستور ، لاستیک درب ، المنت ، سنسور های دیفراست ، سنسور های محیطی ، فیلتر آب ساید بای ساید ، طبقات و کشوهای یخچال دوو را بیابید ، علاوه بر لیست قیمت قطعات یخچال و ساید بای ساید دوو میتوانید نحوه تست و همچنین تعویض قطعات را آموزش ببنید .

تماس بگیرید. اواپراتور هپاکو از جنس استنلس استیل s.s.316 بصورت یکپارچه BRAZED مناسب جهت چیلرمی باشد اواپراتور صفحه ای هپاکو با افزایش کارایی مبدل ، کاهش هزینه خرید وابعاد و نصب کامپکت (فشرده) و نگهداری آسان، هزینه ها را کاهش می دهد.

برای حفظ فاصله بین لوله ها و کنترل جریان داخل پوسته داخل از صفحه هایی بنام بافل یا سپرک استفاده میشود.

در داخل لوله های مسی ماده مبرد و اطراف لوله ها جریان آب برقرار است. در این کمپرسور ها روغن موجود از نوع POE بوده است و با اغلب مبرد ها سازگار هستند.

بنابراین متوجه شدید که آگاهی از عملکرد اواپراتور چقدر در دانستن تفاوت کندانسور و اواپراتور تاثیر دارد. با این کار سطح انتقال حرارت در بخشی که مبرد جریان دارد افزایش می یابد و عملکرد سیستم بالا می رود.

و عمل اتومات کردن و استارت کردن کمپرسور که بیشترین مصرف برق را دارد در این سیستمهای اینورتر اتفاق نمیافتد.

به عنوان مثال اواپراتورهای موجود در سیستمهای تهویه و کولرها، تا زمانی که هوایی که در محیط در حال حرکت است به درجه دلخواه نرسد و ثابت نماند، گرمای اتاق را جذب کرده و به مبرد منتقل میکند.

همین امر سبب شده تا اغلب شركتها و صنايع معتبر كشور از مشتريان دامون باشند. در واقع باعث تبدیل مبرد از مایع گرم به گاز سرد می شود.

نسبت به مورد های مشابه خود این کمپرسور ها وزنی سبک تر دارند و راندمان مناسبی را دارا می باشند.

کمپرسور دو مرحله ای فراسکلد سازگار با انواع مبرد ها بوده است و با ظرفیت های متفاوت در چند مدل ساخته می شود.

پشت به پشت (Back to Back): مبدل صفحه ای دانفوس جوشی نوع پشت به پشت دانفوس دارای مدارهای مبرد پشت به پشت میباشد که میتوانند دو کمپرسور مجزا را به طور همزمان به کارگیرند.

به طور معمول اواپراتور صفحه ای دارای چهار کانکشن یا اتصال اصلی (دو اتصال به منظور ورود و خروج مبرد و دو اتصال جهت سیال خنک شونده) می باشد و دو کانکشن فرعی جهت نصب ترموستات و آنتی فریز نیز تعبیه می گردد.

اواپراتور صفحه ای تک مداره دارای یک مدار مبرد و یک مدار سیال خنک شونده می باشد. در گروه صنایع برودتی نوری با بکار گیری تیمی متخصص و مجرب برای سیستم برودتی شما طبق نیاز سیستم، اواپراتور مناسب را طراحی می کنند.

در سیستم مینی چیلرها، نیاز به کانال کشی وجود ندارد. معمولا در سردخانه هایی که در حداکثر طول لوله کشی مبرد محدودیت وجود داشته باشد، از این روش برای سرمایش سردخانه استفاده می شود.

و فشار گاز در اواپراتور به تدریج پایین می آید و فشار کم آن درجه جوش مبرد را پایین می آورد و گاز مایع را به راحتی بخار می کند که با این عمل مقداری زیاد حرارت از محیط اطراف جذب می کند که فضای اطراف را سرد می کند و گاز از طریق لوله مکش که قطر آن بزرگتر است به کمپرسور باز می گردد.

هدف از به کار گیری خازن عمدتا افزایش گشتاورد در زمان راه اندازی کمپرسور است و معمولا یک خازن نیز برای راه اندازی موتور فن استفاده میشود.

منبع گرما، دوباره باعث می شود که ماده خام مایع شروع به تبخیر کند، بنابراین نیازی به تکیه بر بخار تازه خارجی نیست، فقط باید برای رسیدن به هدف تبخیر به خود سیستم اواپراتور که در گردش است تکیه کنید.از طریق سیستم کنترل PLC، نرم افزار پیکربندی و نرم افزار مهندسی برای کنترل دما، فشار، سیستم موتور سرعت، حفظ عملکرد پایدار، هوشمند و کارآمد اواپراتور.

عامل تاثیر گذار دیگر برای انتخاب این دستگاه کیفیت ساخت آن می باشد آلیاژ استفاده شده در ساخت این دستگاه، طراحی فین و دیگر جزئیات باعث افزایش کیفیت اواپراتور می شود که در انتخاب دستگاه بسیار تاثیر گذار می باشد.

در حقیقت، فاکتور آشفتگی، میزان فرآیند انتقال حرارت را با کمک افزایش سطح تماس سیال با مبدل حرارتی، بهبود می بخشد.

خشککن هوا: مبدل صفحهای جوشی برای خشککنهای هوا موجود میباشد. صفحه نوع L در مبدل صفحه ای دانفوس دارای زوایای حاده (تند) میباشد که باعث کاهش افت فشار و توربولانس و بازده انتقال حرارت میشود.

همچنین فاصله فینها در مقایسه با مدل بالای صفری کمتر میباشد. شركت دامون مدلهای مختلف مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس را به بهترين قيمت و با تحویل سریع در سراسر كشور به فروش میرساند.

درحالیکه، جهت طراحی چیلرهای کوچک، اواپراتور صفحه ای که به آنها بریز نیز گفته می شود مناسب تر می باشد.

صفحات موج دار هنگام عبور از واحد ، تلاطم را در سیالات ایجاد می کنند. مبرد بصورت مخلوطی از مایع و گاز از قسمت پایین پورت F3 یا P3 وارد اواپراتور شده، و از قسمت بالا (پورت F1 یا P1) خارج می گردد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.