مبدل های حرارتی صفحه ای در کرج

مبدل های حرارتی صفحه ای – مدرسه تاسیسات
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

هنگامی که لازم باشد اختلاف زیادی بین ضریب انتقال حرارت ورود و خروج سیال وجود داشته باشد از پره استفاده میشود.

ضریب های انتقال حرارت در مبدل های حرارتی صفحه ای در حدود ۳ تا ۶ برابر مبدل های لوله ای است.

شرکت کائوری از سال 1970 اقدام به تولید انواع مبدل های صفحه ای نموده است و در سال های اخیر موفق به کسب گواهی نامه ISO 9001 جهت تضمین کیفیت کالا شده است.

جریان سیال سرد و گرم در دو صفحه مجاور هم در جهت مخالف هم از کنار یکدیگر عبور می کنند.

مبدل صفحه ای لحیم شده از تعداد زیادی صفحات فولادی به هم فشرده که توسط مس به یکدیگر جوش داده شده اند، استفاده می شود. Con tent h᠎as be en g᠎enerated ​with GSA Con te nt Gen​er ator Demov ersi᠎on.

بنابراین با کاهش یا افزایش دما یا دبی در مبدل می توانیم به راحتی تغییراتی در تعداد صفحات آن دهیم تا توان مبدل و سایر مشخصات مکانیکی تغییر کند.

هزینه کمتر تعمیرات و نگهداری مبدل های حرارتی صفحه ای: به جهت داشتن راندمان حرارتی بالای ، دبی های جریان در این مبدل ها کمتر است و به علت اشغال فضای کمتر، هزینه های نگهداری کمتری نیز دارند.

در سیستم گرمایش آب مصرفی آب گرم با هر دما و هر میزان ( بسته به دبی ورودی ) بصورت دائمی در اختیار مصرف كننده قرار می گیرد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال بصورت مرکزی یا مستقل جهت هر واحد قابل انجام می باشد و آبگرم مصرفی ساختمان در این مبدل حرارتی صفحه ای بصورت پیوسته تامین شده و به دلیل اینکه جنس صفحات از استنلس استیل می باشد، آبگرم تهیه شده کاملا بهداشتی است.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال به صورت یکپارچه (جوشکاری در شرایط خلا- Brazed ) از جنس استنلس استیل با تعداد صفحات نازک شیار دار به صورت موازی به یکدیگر جوش خورده و کانال هایی با ضخامت بسیار کم ایجاد نموده است.

جنس، ضخامت و قطر این صفحه به جنس لولهها، تعداد لولهها و نوع مبدل حرارتی بستگی دارد. انعطاف پذیری در افزایش و کاهش ظرفیت: از ویژگی های برجسته ی مبدل های حرارتی صفحه ای این است که به آسانی می شود با افزایش یا کاهش تعداد صفحات ، به نرخ تبادل حرارت مطلوب رسید.

لازم به ذکر است که تعداد سلولهای مش برابر با 1196800 است. ازین رو فشار عملیاتی آن پایین تر است.

ویژگی هایی نظیر بازده حرارتی بالا، فشردگی ساختاری، وزن کم و هزینه های نصب، راه اندازی و عملیاتی کم این نوع مبدل ها را از سایر انواع مبدل ها متمایز ساخته است.

همچنین به دلیل ایستادگی در برابر گرمای حاصل از مواد واشر، مبدلهای صفحه ای دمای عملیاتی محدودی دارند. دو پارامتر «دما» و «فشار» در کاربریهای مختلف، برای انتخاب مبدلهای حرارتی مناسب بسیار پراهمیت است.

ساختمان این مبدل های حرارتی به گونه ای است که امکان جدا کردن صفحات برای بازرسی و تمیز کردن آنها وجود دارد.

ازلحاظ نوع ساختار مبدل حرارتی صفحه ای در چهار نوع صفحه ای مکعبی (حالت معمول)، اسپیرال یا استوانه ای،صفحه و لوله،صفحه ای لایه ای تولید می شود که از پرکاربردترین ها مبدل حرارتی صفحه ای مکعبی است. Con​tent has  been c​reated ​with G​SA C​on᠎tent᠎ Generator Dem᠎oversion​!

مونتاژ کردن مبدلهای حرارتی صفحهای بسیار دشوار است، مگر اینکه مطمئن باشید که صفحات را به ترتیب صحیح جایگذاری میکنید، به همین دلیل شمارهگذاری آنها هنگام کار بسیار حیاتی است.

عملکرد ضعیف رایجترین مشکل در مبدلهای حرارتی صفحهای است. اگر کثیفی و رسوب پاک نشد، ممکن است لازم باشد دستگاه را به صورت دستی تمیز کنید.

به طوریکه قابلیت سفارش برای ساخت این دستگاه ها در ابعاد و فرمهای مختلف وجود دارد. این مبدلها دارای هزینه ساخت کمتری میباشند، زیرا در آنها فقط به یک صفحه لوله نیاز است.

مبدلهای گرمایی معمولاَ بر حسب آرایش جریان و نوع ساخت ردهبندی می شوند. در مبدلهای حرارتی دو لولهای اگر در انتهای آنها یک خَم را داشته باشیم (مانند شکل زیر) نمایی شبیه سنجاق سَر و یا دو شاخه پیدا میکنند و به همین نام هم معروف هستند و به آنها مبدلهای حرارتی دو لولهای سنجاقی هم گفته میشود.

شرکت تولید صنعتی نوین مبدل تهران در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع واقع در تهران با تولید محصولات حرارتی و برودتی کار خود را آغاز نمود و سپس تولید انواع مبدلهای حرارتی و اواپراتور کندانسور و کویلها را به تولیدات خود اضافه کرده است .با تلاش و پشتکار فراوان و بهره گیری از متخصصین فنی و کارآمد و با اتکا به پرسنل متخصص و تجارب پیشکسوتان این صنعت تولید انواع محصولات حرارتی و برودتی را آغاز و روانه بازار تاسیسات گردید .

بنابرین جهت انتخاب مناسب ترین نوع مبدل برای پروژه خود و نیز استعلام قیمت دقیق آن با مهندسان متخصص ما در زمینه طراحی ، تولید و فروش انواع مبدل های حرارتی تماس بگیرید.

شما می توانید در این قسمت اطلاعات فنی، عکسها، لیست قیمت و اطلاعات فروش انواع مختلف مبدل صفحه ای آب گرم جهت موتورخانه در ظرفیت های مختلف را مشاهده فرمائید و مقایسه و خرید نمایید.

». برای پاسخ به این سوال و بیان دیگر ویژگیهای جذاب و گسترده انواع مبدل گرمایی، با ما همراه باشید.

سبک تر بودن مبدل های حرارتی صفحه ای: این مبدل ها در مجموع نسبت به انواع دیگر مبدل ها سبک تر می باشند.

در این مقاله به معرفی و بررسی عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای که نمونه ای پر بازده از مبدل های حرارتی هستند می پردازیم.

باریک بودن مجاری در مبدل حرارتی صفحه ای سبب می شود که عمده حجم سیال با صفحات در تماس باشند.

به این دلیل که فاصله بین صفحات کم است، مقدار کمتری از سیال عامل در این مبدل ها استفاده می شود.

این قابلیت به خصوص در مواردی که مقدار دقیق بار حرارتی معلوم نیست کارایی دارد و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

در نوع لحیم کاری شده مبدل ها از لحیم کاری برای اتصال صفحات به هم به جای واشر استفاده شود و مبدل می تواند در فشار های ۳۰ بار نیز کار کند، در حالی که توان تحمل مبدل های حرارتی واشردار نهایتا فشار ۲۵ بار می باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال فشار کار حداکثر ۲۰ بار می باشد. علاوه بر این، به این نوع مبدل حرارتی صفحه ای ، صفحه ای قابدار نیز گفته می شود ، دو نوع دیگر نیز از مبدل های حرارتی وجود دارند که شامل مبدل های صفحه ای لحیم کاری شده و مبدل های صفحه ای جوشکاری شده می باشند.

توجه توجه: علاوه بر لزوم نصب سختی گیر در مسیر آب مبدل های حرارتی که قبلا به آن اشاره شده است، نصب مهره ماسوره و شیر فلکه روی کلیه لوله های آب ورودی و خروجی از مبدل های حرارتی جهت امکان انجام سرویس های دوره ای و اسید شویی الزامی است.

وقتی که پوسته و لوله سرد شوند، اتصال انبساطی و لولهها منقبض میشوند و کشش وارده بر نقاط جوش خورده کاهش مییابد.

این قطعات به گونهای طراحی و ساخته میشوند که سیال توسط Channel به سمت ورودی و خروجی لولهها هدایت شود.

وظیفه آب بندی مجاری سیال از یکدیگر را برعهده دارند و همچنین جهت جریان داخل مبدل را مشخص می کنند. This a rticle w as  done ᠎with the help  of G​SA​ C ontent G enerator  Demov᠎ersion​!

نیاز به فضای کمتر برای جا نمایی مبدل: به جهت داشتن راندمان انتقال حرارت بالا، مبدل حرارتی صفحه ای به فضای کمتری نیاز دارد و حدود ۲۰ تا ۵۰ درصد فضای کمتری را نسبت به مبدل های پوسته و لوله ای اشغال می نمایند.

این مدل نوع ارتقا یافته مدل بالا می باشد که به طور حدودی 10 درصد راندمان بالاتری نسبت به آن دارد.

به طور کلی، مشخصات این صفحات به منظور افزایش تلاطم، سطح تبادل حرارتی و ایجاد استحکام مکانیکی مبدل، موجدار هستند.

هنگام تمیز کردن مبدل های صفحه ای دمای سیال موجود در آن باید پایین تر از 40 درجه سانتی گراد باشد و از شیر های تخلیه و دمپر برای جلوگیری از افزایش فشار ناگهانی استفاده نمایید.

در این مبدل ها برای دستیابی به سطح تبادل بیشتر، کاهش سرعت جریان و در نتیجه افزایش راندمان، سطح لوله داخلی را بصورت آجدار ساخته می شود.

دیوارهای کانال بصورت ساده و یا دارای فرورفتگی هستند، بدلیل آشفتگی زیاد جریان، لاملاها بسادگی رسوب نمیگیرند. انتقال حرارت بسیار بالا ناشی از الگوی اصلی می باشد که برای ایجاد آشفتگی جریان، طراحی شده است.

اما این بسیار مقرون به صرفهتر از نداشتن مبدل است! البته هرچه زودتر علائم اشکال در عملکرد را تشخیص دهید، احتمال کاهش هرگونه از دست دادن انرژی بیشتر است.

یکی از سؤالاتی که درباره نحوه تولید آب گرم و آب سرد به وسیله مبدل صفحه ای پیش می آید این است که چگونه سیالات در مبدل با یکدیگر ترکیب نمی شوند.

حال در مبدل صفحه ای نیز فرایند انتقال حرارت بین سیالات سرد و گرمی که در مجاورت یکدیگر داخل شیار های فولادی مبدل در حال جریان هستند نیز انجام می شود.

آب گرم زمانی که در مجاورت با آب سرد قرار می گیرد حرارت خود را از دست می دهد در نتیجه از آن می توان در مواردی که نیاز به آب سرد دارید استفاده کنید و از آب گرم تولید شده می توان برای تأمین آب گرم مصرفی مورد نیاز نیز استفاده کرد.

از این مبدل های صفحه ای می توان در دما و فشار بالا نیز استفاده نمود. صفحات این مبدل حرارتی که سطح تبادل حرارت را تشکیل می دهند، با استفاده از پیچ و مهره بین دو صفحه ی فولادی محکم شده اند.

تمیز کردن صحیح این صفحات به روشی برای سرویس دهی نیاز دارد که به راحتی و بدون آسیب زدن به صفحات، واشرها را خارج کنید.

تمامی مبدل های صفحه ای کائوری دارای راندمان نود درصدی هستند که با عدم اتلاف و هدر رفت انرژی آب گرم یا سرد مورد نیاز شما را تامین می کند.

امکان به کارگیری مبدل های حرارتی صفحه ای در تبادل حرارت بین سیالات با لزجت بالا: از آنجا که در این مبدل های حرارتی سیال آشفتگی جریان بالا در سرعت های پایین را دارا می باشند، در مواردی که سیال مورد نظر دارای لزجت بالا باشد کاربرد دارند.

بخش های دیگر واشر سیال را به سمت صفحه هدایت می نماید. طول پین های فاصله انداز می تواند بین ۵ تا ۲۰mm تغییر کند.

در مبدل های حرارتی پوسته و لوله دارای بافل (صفحات هدایت کننده جریان)، جریان سمت پوسته به صورت متقاطع با لوله ها در بین دو بافل مجاور جهت داده می شود و در حالیکه از فاصله ما بین دو بافل به فاصله بعدی منتقل می شود، موازی با لوله ها، جهت می یابد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.