ستاد اربعین تلاش می کند حداکثر امکانات را برای زائران حسینی فراهم کند

[ad_1]

ستاد اربعین تلاش می کند حداکثر امکانات را برای زائران حسینی فراهم کند

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از تلاش این ستاد برای ارائه حداکثری امکانات برای زائران حسینی در ایام اربعین خبر داد و گفت: وزارت امور خارجه باید با طرف عراقی برای نحوه پذیرایی از زائران وارد مذاکره شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید مجید میراحمدی در جمع خبرنگاران در هشتاد و هشتمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه امروز با حضور استانداران خوزستان، ایلام و نمایندگان دستگاه های مرتبط برگزار شد. “
وی ادامه داد: در این نشست تقویت زیرساخت های سه استان کرمانشاه، ایلام، خوزستان به عنوان خروجی و همچنین استان های سیستان و بلوچستان به عنوان ورودی زائران حسینی از همسایگان شرقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
معاون حفاظت هواشناسی اربعین حسینی افزود: تقویت زیرساخت های درمانی، امکانات حمایتی از جمله آب شرب و راه های مواصلاتی برای تسهیل در عبور و مرور عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ضروری است. تاکید بر تسریع در این حوزه ضروری است. .
میراحمدی بیان کرد: در جلسه امروز بحث تقسیم استان های خاص برای کمک به آن استان ها مطرح شد و تاکید شد که برخی استان ها باید به سرعت به تعهدات و تعهدات خود عمل کنند.
وی افزود: ساماندهی موسسات خیریه و گروه های اصلی از دیگر برنامه های جلسه امروز بود و باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.
رئیس ستاد اربعین حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: دستور کار بعدی این جلسه، تصمیم گیری مسئولان عراقی در خصوص نحوه پذیرایی از زائران حسینی بود که هر دو دولت در اسرع وقت اجرایی شود.
میراحمدی گفت: پس از مشخص شدن وضعیت و شرایط عراق در خصوص محدودیت ها یا معافیت های احتمالی ویزا، تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.
وی همچنین گفت: پس از این مرحله با توجه به گرمای هوا وضعیت موکب های داخل کشور عراق رصد می شود چرا که ایرانیان عزیز به جز استان های گرمسیر با آب و هوای عراق سازگاری ندارند و سعی در زمینه سازی دارند. “
رئیس ستاد اربعین حسینی با تاکید بر اینکه ساختمان ستاد باید حداکثر فرصت را برای اعزام زائران با در نظر گرفتن امکانات و شرایط فراهم کند. وی افزود: به همین منظور در تلاش هستیم تا با در نظر گرفتن شرایط جوی پیش رو برنامه ریزی های لازم را برای تسهیل حضور زائران حسینی انجام دهیم.
میراحمدی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا سامانه «سماح» برای ثبت نام از زائران حسینی استفاده می شود، گفت: به هر حال سامانه سماح استفاده می شود.
وی همچنین درباره اخبار منتشر شده مبنی بر آماده سازی فرودگاه کربلا و امکان استفاده از این فرودگاه برای اعزام زائران گفت: از هر فرصتی برای تسهیل سفر زائران عزیز حسینی استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.