مبدل صفحه ای جوشی دانفوس

9. مبدل حرارتی جوشی به دلیل لوله کشی کم، ابعاد کامپکت تر، حمل و نقل آسان، راندمان بالا و کاهش هزینه های اولیه بالاترین مزیت اقتصادی را دارا می باشد.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

ساده ترین نوع مبدلی که در صنعت ساخته می شود مبدل حرارتی دو لوله ای است که به آن مبدل سنجاق سری نیز گفته می شود.

در این نوع که ساده ترین شکل اواپراتور می باشد، بسته به نوع کابری از لوله های مسی و فولادی استفاده می گردد.

در سیستم اواپراتور به دلیل کاهش دمایی که در لوله های آن اتفاق می افتد، موجب تقطیر رطوبت موجود در هوا می شود و به شکل مایع روی فین ها و صفحات اواپراتور جمع می گردد.

اما اواپراتورهایی که برای سرمایش آب استفاده می شوند از نوع پوسته و لوله یا صفحه ای می باشند. بعنوان مثال ،در اواپراتور های پوسته و لوله ، معمولا لوله ها در اصطلاح ریتیوب یا تعویض می شوند.

به دلیل مقاوم بودن استیل در مقابل مواد افزودنده به استخره ، اغلب از این مبدل ها برای استخر استفاده می شود.

قیمت مبدل دانفوس

به طور مثال اواپراتورهایی که قرار است در سوله های بزرگ یخچالی، سرد خانه ها و محل نگهداری مواد منجمد به کار گرفته شوند، بسیار بزرگ و سقفی هستند.

فضای پوسته مبدل سر ثابت میبایست توسط مواد شیمیایی تمیز گردد زیرا دسته لولهها را از قسمت پوسته نمیتوان خارج کرد.

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی ( پوسته پلیت )، از اواخر دهه ۱۹۹۰ با هدف تلفیق مزایای مبدل حرارتی صفحه ای واشردار و مبدل حرارتی پوسته لوله ، طراحی گردیده و مورد استفاده صنایع مختلف قرار گرفت .

فروش مبدل حرارتی در شیراز

قیمت مبدل حرارتی با توجه به تنوع مدل و برند های موجود در بازار متفاوت است، لازم به ذکر است که قیمت های ارائه شده در مجموعه دماتجهیز به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است.

فروشگاه مبدل حرارتی

این اختلاف هزینه ممکن است در نگاه اول غیرمنطقی به نظر برسد؛ ولی به علت وجود عدم قطعیت در تولیدات پراکنده و قیمت انرژی، ریزشبکه تمایل بیشتر به خرید انرژی را در بازار روز – قبل به علت ارزانی برق دارد؛ در صورتی که در بازار زمان – واقعی تمایل به فروش انرژی را با قیمت بالاتر دارد.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

پس در نظر گرفتن عدم قطعیت روی تجدیدپذیرها حتی با ظرفیت کم در بهرهبرداری ریزشبکه امری اجتناب ناپذیر است؛ اما در مدلی که عدم قطعیت بار دیده نشده، هزینههای بهرهبرداری نسبت به سناریو اول افزایش چشمگیری یافته است که یک دلیل این امر، در نظر گرفتن عدم قطعیت در تولید نیروگاههای تجدیدپذیر است.

اهداف اصلی طراحی، در این مبدل ها در نظر گرفتن انبساط گرمایی پوسته و لوله ها، تمیز کردن آسان مجموعه، و در صورت با اهمیت نبودن سایر جنبهها، کم هزینه ترین روش ساخت و تولید آنهاست.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

استاندارد شماره 660 انجمن نفت آمریکا یا API660، دستورالعمل طراحی، انتخاب مواد، ساخت، بازرسی، آزمایش و ترابری مبدلهای حرارتی پوسته و لوله در صنایع نفت و پتروشیمی ارائه میکند.

این مبدلها در 15 مدل مختلف ساخته میشوند که هر مدل بازه ای از ظرفیت گرمایی یا سرمایی مشخصی را پوشش می دهد.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

اواپراتور دانفوس اواپراتور صفحه ای دانفوس اواپراتورهای دانفوس به دلیل اشغال کم فضا، وزن پایین، گستره وسیعی از اندازه ها و ظرفیت ها، سطوح بالای انتقال حرارت از جایگزین های مهم سطوح مبدل حرارتی مدل های قدیمی هستند.

اواپراتور (Evaporator) یک مبدل حرارتی است که از طریق جذب گرمای یک سیال و انتقال آن به سیال دوم ، باعث بالا رفتن دما یا گرمای نهان آن شده و در نهایت آنرا تبخیر می کند و بدینوسیله باعث خنک شدن سیال اول می شود.

مبدل حرارتی دانفوس

فروشگاه اینترنتی بامین تهویه تمامی اطلاعات فنی و تصاویر انواع مبدل های حرارتی را با نازل ترین قیمت ها جهت مقایسه و خرید آسان ، خارج از محدوده زمانی و مکانی و به آسان ترین روش ممکن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است .

انواع پلیت بریز

پرسنل شرکت بامین تهویه آماده ارائه مشاوره جهت انتخاب مبدل حرارتی به مشتریان محترم می باشند . مبدل های صفحه ای جوشی(brazed)معمولا در ساختمان ها، گرمایش و تهویه مطبوع و مبدل های واشردار(gasket) بیشتر در صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل های حرارتی صفحه ای. سیالات مورد استفاده در مبدل حرارتی پوسته و لوله چه هستند؟ در برخی از موارد، رزرو برای گرد کردن ابعاد نتایج ساختاری در دیگر (اواپراتور، انداز) در مورد نیاز محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی است به خصوص سطح حاشیه در آلودگی روغن کمپرسور در حال حاضر در مدار تبرید معرفی شده است.

پمپ حرارتی دستگاهی است که با استفاده از کار بیرونی، گرما را از منبع دما پایین به منبع دما بالا انتقال میدهد.

مبدلهای حرارتی چندگذر، به هر دو سیال اجازه میدهد که چندین بار از کنار یکدیگر عبور کنند. 2. تحمل فشار مبدل حرارتی پوسته و لوله فلنجی فلکسینوکس 10 بار می باشد.

​This con tent has been done by GSA  C on​tent G᠎en erator D​emoversion !

مبدل های فلنجی Flexinox ساخته شده از استایلنس استیل 316L با تحمل 10 بار حداقل 3 برابر بیشتر از سری های معمولی در شرکت Flexinox اسپانیا طراحی و تولید شده است.

در دو سری پکیج های دیجیتالی (L) وپکیج های آنالوگ (M) در بازار عرضه می شوند. مبدل صفحه ای هپاکو با ضریب انتقال حرارت کلی 5000 وات بر متر مکعب دارای راندمان بسیار بالایی در انتقال حرارت بین دو سیال می باشد.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

برای محاسبه اواپراتور باید بر اساس روابط ترمودینامیک و مکانیک سیالات عمل نماییم. افزایش سرعت جریان سیال عبوری از مبدل نیز باعث افزایش راندمان خواهد شد اما باید توجه داشت که سرعت جریان سیال نباید بیش از حد افزایش یابد.

قیمت مبدل حرارتی استیل

جهت استفاده حداکثری از راندمان مبدل صفحه ای هپاکو باید به صورت ایستاده، جریان در دو مدار به صورت موازی و با جهت مخالف دو سیال، نصب گردد.

مایع در داخل لولهها حرکت کرده و آبگرم یا بخار بر روی لولهها و درون پوسته جریان دارد. در این روش علاوه بر صرفه جوئی در مصرف انرژی تا ۴۰ درصد (کاهش هزینه های جاری)، صرفه جوئی قابل توجهی در هزینه های خرید، حمل و نقل، نصب و نگهداری (کاهش هزینه های ثابت) و همچنین صرفه جوئی در کاهش فضای مورد نیاز موتورخانه بدنبال خواهد داشت.

در این مطلب هر آنچه که در مورد مبدل حرارتی لازم بود بدانید را با شما در میان گذاشتیم. در ادامه ساختار ، مزایا و معایب هر کدام را تشریح کردهایم.

به طور کلی اواپراتور یک نوع مبدل حرارتی است که در اثر تبخیر ماده مبرد داخل آن، حرارت را از محیط جذب کرده و باعث کاهش دمای محیط می شود.

تنها یک لوله معمولاً مسی به شکل مارپیچ با عبور مبرد از داخل خود گرمای فضای اطراف را جذب میکند.

شکل 5 زیر یک کندانسور سطحی دو پاس را نشان می دهد. به همین ترتیب از این مبدل حرارتی برای سرد کردن موتور هواپیما، اپتیک، اشعه ایکس، لیزر، منبع تغذیه، تجهیزات نظامی و بسیاری از تجهیزات دیگر که نیاز فراتر از تهویه توسط هوا دارند، استفاده می کنند.

آنها بدون تعمیر و نگهداری هستند، عمر طولانی دارند و می توانند در برابر درجه حرارت بالا و فشارهای بسیار بالا مقاومت کنند.

ورق استیل در برابر زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارد و مقاومت آن نیز به خاطر میزان وجود نیکل و کروم است.

ورق های فلزی که به پلیت تبدیل می شوند، به وسیله یک فرایند صنعتی به قطعات نازک و صافی تبدیل خواهند شد.

سرد کننده دارای ساختمان پوسته و لوله بوده و در قسمت فوقانی پوسته دارای فضایی جهت تبخیر پروپان می باشد. ᠎This was g᠎en᠎erat᠎ed wi th the help of  GSA ᠎Cont en​t Genera᠎to r DEMO !

دیواره کانالها میتواند صاف یا دارای پستی و بلندی باشد. مبدل حرارتی فلنجی فلکسینوکس به طور کلی دارای دو مدار گردش سیال هستند که در یک مدار آب دیگ ها و در مدار دیگر آب گرم مورد نیاز شامل آب استخر، آب گرم مصرفی و غیره گردش می کند.

در صنایع لبنی/غذا و نوشیدنی، واحد های نفتی، بازیابی حرارت، خنک کننده موتور، تاسیسات آب گرم خانگی، خنک کننده فرآیند و سرمایش و گرمایش آب کاربرمورد استفاده قرار می گیرد.

مبدلهای حرارتی، متداولترین تجهیزات گرمایش استخر هستند که پس از دیگ موتورخانه قرار گرفته و بوسیله انتقال حرارت بین آب داغ دیگ و آب استخر، موجب افزایش دمای آب استخر شده و به تدریج آب استخر را گرم می کند.

یعنی با تغییر شرایط انتقال حرارت، می­توانید به جای خرید کل قاب جدید، صفحات جدید را اضافه کرده و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

از ویژگی هایی که این نوع از مبدل صفحه ای دانفوس دارد می توان به هزینه های عملیاتی پایین، حجم کم و کارایی بالا اشاره کرد.

4. از ویژگی های مهم مبدل حرارتی فلکسینوکس حجم کم و راندمان بالا می توان اشاره کرد. ولی به دنبال تقاضای بازار مبنی بر دستگاههای تهویه مطبوع و سیستم های تبرید با راندمان بالا و ابعاد کامپکت و کاهش آلاینده های زیست محیطی، تولید اواپراتور صفحه ای با ظرفیت بالا افزایش یافته و به دلیل ابعاد کامپکت، حجم کم مبرد باقی مانده در اواپراتور و تنوع ورود و خروج سیال بصورت جریان متقاطع (Counter flow) و جریان موازی (Co-Current flow)، اواپراتور صفحه ای مورد توجه سازندگان دستگاههای تهویه مطبوع و سیستم های تبرید از جمله انواع چیلرهای تراکمی با کاربری مسکونی، تجاری و صنعتی قرار گرفت.

برای محاسبه اواپراتور نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که بر حسب نوع مبدل می توانید از آنها استفاده نمایید. از جمله معایبی که در مبدل حرارتی صفحهٔ لحیمی وجود دارد میتوان به دشوار بودن تمیزکردن مبدل حرارتی صفحهٔ و تعویض کل سیستم در صورت خرابی یک قطعه اشاره نمود.

بنابراین از جمله کاربردهای آن در سیستم های تهویه مطبوع نظیر چیلرها می باشد. آنها در طیف وسیعی از وظایف از جمله سرمایش، گرمایش، تبخیر و میعان استفاده می شوند.

نازلها : برروی پوسته و بونتها ، نازل هایی از نوع فلنج یا بوشن نصب می شوند که برای ورود و خروج سیالات استفاده می شود.

راندمان مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو 95 درصد می باشد که در انتقال دما بین دو سیال آب به گاز یا روغن به آب و یا هوای فشرده به گاز به کار می رود همچنین در موارد زیادی برای انتقال دما مورد استفاده قرار می گیرد.

مبدل حرارتی استخر ایمکس مانند بقیه مبدلها وظیفه انتقال گرما بین سیالات از طریق ارتباط غیرمستقیم دارد. در این نوع مبدل حرارتی، یک سیال از طریق لولهها وارد دستگاه شده و سیال دیگر از طریق پوسته احاطه کننده با سیال اول، یک ارتباط غیرمستقیم پیدا میکند.

جنس مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو از استنلس استیل 316 می باشد که توسط جوش مس پلیت ها به یک دیگر متصل شده اند.

یکی از پر فروش ترین و پر بازده ترین مبدل ها که به صورت صفحه ای می باشد، مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو است که به صورت یک پارچه (Brazed) طراحی و تولید می گردد.

معمول است. تابع توزیع نرمال ویبال بهصورت رابطه (3) است. توزیع جریان بصورت افقی در فاز مایع می تواند انجام شود.

مبدل های حرارتی از نوع صفحه ای در طراحی چیلر تراکمی به عنوان راهی برای افزایش کارایی از طریق بهبود بازدهی جریان سیالات استفاده می شود.

این فشار بر حسب نوع گاز متفاوت می باشد. مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو بر اساس آخرین استاندارد های معتبر جهانی می باشد و با طراحی مولر آمریکا و هیزاکا ژاپن تولید می گردد.

در حال حاضر مبدل حرارتی صفحه ای به واسطه نحوه عملکردشان به صورت گسترده ای در انواع مختلفی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

مبدل صفحه ای دانفوس، مشاهده محصولات و خدمات مرتبط با مبدل صفحه ای دانفوس: برای دیدن اطلاعات بیشتر، شرکت ها، قیمت ها و تامین کننده های مبدل صفحه ای دانفوس می توانید از بخش جستجوی سایت صنعت کمک بگیرید و یا صفحات پیشنهادی را بررسی نمایید.

جهت سرویس و اسید شویی مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو، نصب شیر فلکه و مهره ماسوره روی تمامی لوله های ورودی و خروجی از مبدل الزامی می باشد.

1. به دلیل فلنجی بودن مبدل حرارتی پوسته و لوله فلکسینوکس امکان باز شدن از دو طرف با دو فلنچ را فراهم می سازد تا مبدل را سرویس کرد و رسوبات کویل را شستشو داد.

مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو با سرویس و نگهداری به موقع، طول عمر بالا و راندمان بالایی دارد. همچنین تعمیر انواع مبدل کومر ، مبدل های صفحه ای واشردار ، مبدل های حرارتی هواخنک ، تعمیرات دیگ بخار و تامین انواع قطعات یدکی صورت میگیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

5. کویل مبدل فلکسینوس به صورت فین دار (رادیاتور ها) می باشد تا سطح تماس آب داغ دیگ با آب استخر افزایش یابد در این صورت راندمان نیز افزایش می یابد.

1. 1- مبدل صفحه ای واشری از تعدادی صفحات استنلس استیل شیاردار تشکیل شده است که در فریم ها توسط واشر به هم متصل می شوند.

این دستگاه از تعداد زیادی صفحات تیتانیومی تشکیل شده است و از واشر ها برای ساخت آن استفاده شده است.

مبدل های فلکسینوکس محصولات جدید این شرکت می باشد که به تازگی رواج پیداکرده است. فاصله نزدیک به هم صفحات مانند این است که از لوله های با قطر کوچک استفاده شده است که این ضریب انتقال حرارت را افزایش می دهد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت انواع پلیت بریز.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.