دادستان اهواز: علیه عاملان استفاده از سلاح تصمیم گیری می کند

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان دادستان خوزستان از دستگیری بیش از ۵۰ نفر از تجمع کنندگان که در ۷۲ ساعت گذشته اقدام به استفاده از سلاح کرده بودند، خبر داد.

صادق جعفری چگنی درباره نحوه برخورد با استفاده کنندگان از اسلحه در مراسمات گفت: با توجه به اینکه در برخی نقاط خوزستان عده ای در مراسم عروسی، عزا و درگیری از اسلحه استفاده می کنند و به دلیل نارضایتی عمومی از این رفتار نادرست و خلاف قانون و در فرماندهی انتظامی خوزستان در 72 ساعت گذشته بیش از 50 نفر از افراد مسلح را دستگیر و روانه زندان کرد و تعدادی سلاح نیز ظاهر شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اولویت اصلی قوه قضائیه و شورای تامین خوزستان مقابله و حل و فصل جدی و قاطع هر گونه اقدام متزلزل به ویژه استفاده کنندگان از سلاح خواهد بود.

دادستان کل و انقلاب استان خوزستان گفت: تظاهرکنندگانی که از سلاح استفاده می کنند اعم از کسانی که برای قدرت نمایی و اخلال در نظم عمومی اقدام می کنند و یا در درگیری ها با سلاح حمله می کنند و اسلحه ذخیره می کنند یا استفاده می کنند باید از دو تا ۱۰ سال حبس صبر کنند. «علاوه بر این، در صورت استفاده غیرمجاز، مجوز تسلیحات باطل و سلاح به نفع دولت لغو می شود.

وی در یک برنامه تلویزیونی افزود: با توجه به نگرانی‌ها و نارضایتی‌های اجتماعی از این معضل، در برخی شهرها نهضت «بدون سلاح» با کمک سالمندان، مدیران و افراد صاحب نفوذ شکل گرفته است که جای تشکر دارد. در استان خوزستان شکل بگیرد و با متخلفان برخورد قاطع انجام شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.