لزوم همکاری 44 دستگاه مسئول اجرای سند راهبردی کشور در امور نخبگانی

[ad_1]

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از برنامه ریزی این بنیاد برای دو برابر شدن تعداد مدیران و نخبگان بازگشته به کشور خبر داد.

به گزارش ایسناناصر باقری مقدم در نشست مشترک با رئیس و اعضای کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم بکارگیری نخبگان و افراد مستعد در مشاغل تخصصی، گفت: افزایش استعدادهای درخشان تحت حمایت برنامه های بنیاد ملی نخبگان. بکارگیری و بکارگیری نخبگان در جوامع دانش‌آموزی، دستگاه‌های اجرایی و مجتمع‌های پژوهشی کشور.

باقری مقدم با اشاره به تصویب آیین نامه داخلی جذب و بکارگیری نخبگان در دستگاه های اجرایی گفت: نخبگان در قوه مجریه کشور.»

وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان برای تحقق هدف مهاجرت معکوس برنامه های مختلفی را در نظر گرفته است و تلاش می کند تعداد رهبران و نخبگانی را که به کشور بازگشته اند حداقل دو برابر افزایش دهد، خاطرنشان کرد: بنیاد ملی نخبگان اجرایی با آن مواجه شد. دو مورد مهم آن بحث بودجه است که البته در این صورت با همکاری مجلس شورای اسلامی برخی مشکلات برطرف شده است و دیگری الزام دستگاه ها و نهادهای مختلف به همکاری و هم افزایی با نخبگان بنیاد ملی نخبگان است. امید است مجلس در این زمینه نیز تسهیلات لازم را انجام دهد. از آنجایی که اجرای این سند بر عهده 44 دستگاه است و بدون همکاری و هم افزایی آنها نمی توان به اهداف مورد نظر دست یافت.

معاون بنیاد ملی نخبگان گفت: به عنوان مثال در برنامه ملی شهاب که یکی از برنامه های پیشرو در حوزه نخبگان است، حضور همگرا و هماهنگ وزارت آموزش و پرورش یک اصل اساسی است. متاسفانه به دلیل برخی ناهماهنگی ها و همچنین عدم آگاهی خانواده ها از رویکردهای آن، این برنامه با مشکلات جدی مواجه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم جلوگیری از مهاجرت نخبگان، اشتغال را یکی از دغدغه های اصلی جامعه نخبگان دانست. لزوم استفاده بهینه از توان و تخصص. الیتا در بخش های تخصصی تاکید کرد.

منادی سفیدان خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم توجه به تسهیل جذب و بکارگیری نخبگان و مستعدان و اجرای سند راهبردی کشوری نخبگان، برنامه هفتم توسعه و کارگروهی با حضور بنیاد ملی نخبگان و کارشناسان، بندهای خاص در مورد مسائل مهم جامعه نخبگانی ایجاد خواهد شد که امیدواریم گامی در جهت ایجاد زمینه برای حفظ و نگهداری این عزیزان و ایجاد بستر مناسب برای نفوذ آنان در کشور باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.