روسیه: آتش‌بس در اوکراین فعلا امکان‌پذیر نیست/ انگلیس: ۱۵ هزار نظامی روس کشته شدند

مذاکره روسیه و اوکراین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد امروز دوشنبه گفت آتش‌بس در اوکراین فعلاً در دست بررسی نیست.

به گزارش فارس، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد امروز دوشنبه (25 آوریل) مسکو فعلاً اعتقاد ندارد که آتش‌بس در اوکراین امکان‌پذیر باشد.

 

طبق گزارش خبرگزاری روسیه‌ای ایتارتاس، «دیمیتری پولیانسکی» به رسانه‌ها گفت: «درخواست‌هایی برای آتش‌بس وجود دارد. ما کریدورهای بشردوستانه را باز کردیم که البته روسیه از آنها استفاده نمی‌کند. فکر نمی‌کنیم آتش‌بس در حال حاضر جزو گزینه‌های تحت بررسی باشد چون تنها فایده‌ای که خواهد داشت این خواهد بود که به نیروهای اوکراین فرصت می‌دهد تجدید قوا کنند و صحنه‌سازی‌های تحریک‌آمیز بیشتری مثل بوچا ایجاد کنند.»

 

***

 

انگلیس: ۱۵ هزار نظامی روس در جنگ اوکراین جان باخته‌اند

وزیر دفاع انگلیس مدعی شد که از ابتدای جنگ در اوکراین حدود ۱۵ هزار نظامی روس جان خود را از دست داده‌اند.

 

به گزارش ایرنا، بن والاس روز دوشنبه با ایراد سخنانی در مجلس عوام افزود که دو هزار خودروی زرهی شامل ۵۳۰ تانک و بیش از ۱۶ بالگرد و جت‌ جنگنده روس نیز نابود شده است.

 

وی عنوان کرد؛ تهاجمی که قرار بود یک هفته طول بکشد حالا هفته‌ها به درازا کشیده و روسیه در رسیدن به اهداف خود در اوکراین ناکام مانده است.

 

وزیر دفاع انگلیس با بیان اینکه «مرحله بعدی حملات روسیه در دونباس متمرکز خواهد بود» افزود: ما به عنوان جامعه جهانی باید اطمینان حاصل کنیم که اوکراین به تسلیحات مورد نیاز دست پیدا کند.

 

وی سه هفته آینده را در جنگ اوکراین کلیدی خواند و عنوان کرد که انگلیس تاکنون ۵ هزار موشک‌ ضد تانک و ۵ سامانه پدافند هوایی در اختیار اوکراین قرار داده و قصد دارد تا تعدادی خودروی زرهی برای شلیک موشک‌های ضد هوایی به این کشور ارسال کند.

 

والاس ادعا کرد که جنگ اوکراین چهره واقعی رئیس جمهوری روسیه را برای اروپایی‌ها برملا ساخت. او افزود: «پوتین قصد دارد تا مردم اوکراین را نابود کند و ما نباید بگذاریم اوبه اهدافش برسد»

 

وی با تکرار اظهارات رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر اینکه اگر جنگ در این کشور متوقف شود صلح برقرار خواهد شد اضافه کرد: اما اگر اوکراین دست از مقاومت بردارد، کشوری به عنوان اوکراین وجود نخواهد داشت.

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.