احمد خاتمی: طالبان در مسائل زیادی شبیه داعش است

احمد خاتمی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند بگویند ما در افغانستان نباشیم ناامنی است، در حالی که ناامنی‌های فعلی از ناحیه آنها صادر می شود.

آیت الله سید احمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان در گفت‌وگو با رسا با اشاره به عملیات های تروریستی در افغانستان گفت: مسئله افغانستان مسئله پیچیده ای است، نمی شود با یک جمله تحلیل کرد، در این قصه ترورها، رسماً داعش تمام ترورها را بعهده گرفته است و تحقیقاً داعش سگ پروریده آمریکا است.

 

وی افزود: داعش را با اهداف متعدد آمریکایی ها تولید کردند، این حرف ما نیست حرف خودشان در تبلیغات انتخاباتیشان است و همه شنیده اند؛ داعش دقیقاً نیرویی آمریکایی است و با این چشم باید به اینها نگاه کرد البته این مسؤولیت حاکمان فعلی افغانستان را کم نمی‌کند.

 

آیت الله خاتمی با اشارره به اینکه مسئولیت حاکمان، تامین امنیت شهروندان است، اظهار داشت: گرچه در عقیده اینها در مسائل زیادی شبیه هم هستند اما نمی توان این مسئله را فراموش کرد که حاکمان افغانستان باید جواب بدهند چرا امنیت شهروندانشان را تامین نمی‌کنند.

 

عضو شورای عالی حوزه های علمیه ادامه داد: در پشت صحنه این تحلیل هم باید گفت که آمریکایی ها می خواهند بگویند ما نباشیم نا امنی است در حالی که نا امنی های فعلی هم با خطی است که از ناحیه آن ها صادر می شود.

 

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.