ایتالیا: اوکراین باید بخشی از اتحادیه اروپا باشد

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

نخست وزیر ایتالیا گفت گسترش اتحادیه اروپا تهدیدی برای پروژه ما نیست و ایتالیا می‌خواهد اوکراین بخشی از اتحادیه اروپا باشد.

به گزارش ایرنا، الجزیره روز سه شنبه به نقل از «ماریو دراگی » نوشت: ایتالیا از عضویت اوکراین، آلبانی، مقدونیه شمالی، صربستان، مونته نگرو، بوسنی و کوزوو در اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

 

او با اشاره به مذاکرات روسیه و اوکراین تصریح کرد: این مذاکرات نتایج مطلوبی نداشت و اروپا باید نقش اصلی خود را برای تحریک طرفین به گفت و گو ایفا کند.

 

دراگی اولویت اصلی در زمان حاضر را برقراری آتش بس در اوکراین در سریع‌ترین زمان ممکن به منظور نجات جان انسان‌ها و رساندن کمک‌ها به غیرنظامیان عنوان کرد.

 

نخست وزیر ایتالیا همچنین در خصوص بحث انرژی گفت: این کشور به همراه کشورهای اروپای جنوبی می‌توانند انرژی را از آفریقا و خاورمیانه جمع آوری و به شمال اروپا منتقل کنند.

 

دراگی از شورای اروپا خواست که در نشست بعدی تصمیمی قوی و فوری در خصوص هزینه‌های انرژی اتخاذ کند.

 

او در عین حال خواستار برگزاری کنفرانسی به منظور حمایت و بهبود سرمایه گذاری در حوزه دفاع اروپا شد.

  

بورل: بانک‌های روسی بیشتری از سوئیفت خارج می‌شوند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در پاناما اعلام کرد که بسته ششم تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا قصد اعمالشان علیه روسیه را دارد، شامل خروج سایر بانک‌های روسیه از سیستم تراکنش سوئیفت می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از لوپاریزین، به گفته جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، این تحریم‌ها به بخش بانکی مربوط می‌شود و بانک‌های روسی دیگری از نظام تراکنش سوئیفت خارج می‌شوند.

 

وی افزود: در بخش انرژی، ما در تلاش هستیم پیشنهاداتی را آماده کنیم که واردات انرژی از روسیه، به‌ویژه نفت را محدود کند.

 

کمیسیون اروپا قرار است امروز سه شنبه ششمین بسته تحریمی علیه روسیه را مطرح کند. این بسته شامل یک جدول زمانی برای حذف تدریجی واردات نفت روسیه است؛ وارداتی که ۳۰ درصد از واردات نفت اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.

 

بورل در پاناما به سر می‌برد تا در نشستی با وزرای خارجه آمریکای مرکزی و حوزه کارائیب شرکت کرده تا در مورد پیامدهای درگیری بین روسیه و اوکراین در منطقه گفتگو کند.

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.