پنتاگون: به اوکراین در کشتن فرماندهان روس کمک نکرده‌ایم

سخنگوی پنتاگون،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

سخنگوی پنتاگون مدعی شد آمریکا درباره موقعیت مکانی رهبران ارشد نظامی روسیه در میدان جنگ اطلاعاتی به اوکراینی‌ها ارائه نکرده است.

به گزارش فارس، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون پنجشنبه شب مدعی شد آمریکا در کشتن فرماندهان روس به اوکراین کمک نکرده است.

 

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، کربی در نشستی خبری گفت: «ایالات متحده اطلاعات میدان جنگ را فراهم می‌کند تا به اوکراینی‌ها در دفاع از کشورشان کمک کند».

 

سخنگوی پنتاگون مدعی شد: «ما درباره موقعیت مکانی رهبران ارشد نظامی در میدان جنگ اطلاعاتی را فراهم نکرده و در تصمیم‌گیری درباره اهداف ارتش اوکراین مشارکتی نمی‌کنیم».

 

کربی گفت: «اوکراین اطلاعاتی که ما و دیگر شرکا دریافت می‌کنند را ترکیب کرده و تصمیمات خود را گرفته و اقدامات خود را اتخاذ می‌کنند».

 

«آدرین واتسون» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز گفته است اطلاعاتی که این کشور در اختیار اوکراین قرار داده «با قصد کشتن فرماندهان روسی» نبوده است.

 

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز»، این هفته گزارش داد که واشنگتن جزئیات مربوط به جابجایی‌های مورد انتظار نیروهای روسیه و مکان و سایر جزئیات مربوط به مقرهای نظامی متحرک آن را به اوکراین ارائه کرده و کی‌یف این کمک را با اطلاعات خود برای انجام حملات توپخانه‌ای و سایر حملاتی که منجر به کشته شدن افسران روسی شده، درهم آمیخته است.

 

به گزارش نیویورک تایمز، مقامات اوکراینی مدعی هستند که حدود ۱۲ ژنرال روسی را در میدان جنگ کشته‌اند. طبق این گزارش، مقام‌های آمریکایی از مشخص کردن تعداد ژنرال‌هایی که در نتیجه اطلاعات آمریکایی کشته شده‌اند، خودداری کردند.

 

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.