اوکراین: نیروهای روسیه از «خارکیف» عقب‌نشینی کردند

جنگ اوکراین،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

در حالیکه رئیس‌جمهور اوکراین مدعی شده ارتش روسیه در جنگ به بن‌بست خورده است، ارتش اوکراین می‌گوید نیروهای روسیه از منطقه خارکیف عقب‌‌نشینی کرده‌اند.

به گزارش فارس، در حالیکه «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین مدعی شده است که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به بن‌بست رسیده است، نیروهای دفاعی اوکراین نیز مدعی شده‌اند که نظامیان روس از منطقه «خارکیف» عقب‌نشینی کرده‌اند.

 

بنا بر گزارش یاهونیوز، اوکراین مدعی شده است که با گذشت 80 روز از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، پیشرفت‌های مسکو در شهرهای اوکراین چندان چشمگیر نبوده است و از آن‌جایی که روسیه نتوانسته «کی‌یف» پایتخت اوکراین را تصرف کند و با مقاومت شدیدی در شمال این کشور روبرو شده است، ارتش روسیه تلاش‌های خود را در شرق اوکراین به ویژه منطقه دونباس متمرکز کرده‌اند.

 

بر اساس این گزارش، اوکراین مدعی شده است که قلمرو خود در شمال شرقی این کشور را از روسیه بازپس گرفته است و نیروهای روسیه را از خارکیف که دومین شهر بزرگ اوکراین است، بیرون رانده است.

 

طبق این گزارش، امروز (دوشنبه)، «اوله سینگوبف» فرماندار منطقه‌ای خارکیف در صفحه تلگرام نوشت که ارتش گردان 227 اوکراین، تابلویی را در مرز ایالتی مجدداً بازسازی کردند و این نشان می‌دهد که نیروهای پوتین از این منطقه خارج شدند و در این خصوص گفت: «ما از همه که خطر کردند و اوکراین را از دست مهاجمان روس آزاد کردند، تشکر می‌کنیم».

 

تصاویری  در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است که سربازانی را نشان می‌دهد که در اطراف یک تابلو با رنگ‌های پرچم اوکراین گرد هم آمده‌اند و این نشان می‌دهد که زمینی که در آن‌جا ایستاده‌اند را تحت کنترل خود درآورده‌اند.

 

زلنسکی گفته است: «زمانی قطعاً خواهد رسید که مردم اوکراین کاملاً روسیه را وادار می‌کنند که حقیقت را به رسمیت بشناسد» و هشدار داده است که مسکو در جنگ اوکراین به «بن‌بست» رسیده است.

 

خبر خروج نیروهای روسیه از خارکیف در حالی منتشر شده است که وزارت اطلاعات انگلیس مدعی شده است که روسیه احتمالاً یک سوم نیروهای تهاجمی خود که به اوکراین اعزام کرده را از دست داده است.

 

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.