بایدن خواستار تصویب قانون ایمنی اسلحه در کنگره شد

بایدن  ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در پی فاجعه تگزاس که منجر به کشته شدن ۱۹ دانش آموز دبستانی، یک معلم و عامل تیراندازی شد، از کنگره کشورش خواست قانون ایمنی اسلحه را تصویب کند. 

 به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی گفت: ما می دانیم قوانین اسلحه نمی توانند از وقوع هرگونه فاجعه جلوگیری کنند، اما می دانیم آنها کار می کنند و تاثیر مثبتی دارند.

 

 وی تصریح کرد: زمانی که قانون ممنوعیت سلاح های تهاجمی را تصویب کردیم، موارد تیراندازی های دسته جمعی کاهش یافتند. زمانی که این قانون منقضی شد، تیراندازی های دسته جمعی افزایش یافتند.

 

بایدن گفت: اینکه یک نوجوان ۱۸ ساله می تواند وارد یک فروشگاه شده و سلاح های تهاجمی خریداری کند اشتباه است. شما جز کشتن به اینگونه سلاح ها نیاز ندارید.

 

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: تولید کنندگان سلاح دو دهه است که به صورت فشرده درحال فروش سلاح های تهاجمی در بازار بوده اند و بیشترین سود را از  فروش آنها برده اند. این بسیار بد است. به خاطر خدا بیایید این شجاعت را داشته باشیم و در مقابل این صنعت ایستادگی کنیم.

 

بایدن در سخنرانی شب گذشته خود نیز خطاب به مردم آمریکا اظهارات مشابهی را بیان کرد و  خطاب به مردم آمریکا  با بیان این پرسش که  چرا تیراندازی های دسته جمعی به صورت مکرر در آمریکا رخ می دهند؟ اذعان کرد که تیراندازی های دسته جمعی با سرعتی که در آمریکا رخ می دهد، در مناطق دیگر جهان وجود ندارد.

 

بایدن گفت: در کشورهای دیگر آنها با مشکلات روانی مواجه هستند یا اختلافات داخلی دارند و افرادی در این کشورها کشته می شوند اما این نوع تیراندازی های دسته جمعی  با سرعتی  که در آمریکا اتفاق می افتد، در مناطق دیگر جهان نیست.

 

حلقه های بدون درد تن زیب رو امتحان کردید؟

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: چرا حاضریم با این قتل عام زندگی کنیم؟ چرا اجازه می دهیم این اتفاق بیفتد؟ شجاعت ما برای مقابله و ایستادگی در مقابل لابی‌گران و دلالان کجا رفته است؟

 

بایدن گفت: زمان آن فرا رسیده است که این درد را برای والدین و شهروندان آمریکا  به عمل تبدیل کنیم. باید برای همه مقامات منتخب در این کشور روشن کنیم که زمان اقدام فرا رسیده است.

 

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.