شکست ائتلاف ماکرون در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه

مکرون،اخبار بین الملل،خبرهای بین الملل

نتایج اولیه دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه بر اساس نظرسنجی پای صندوق‌های رای نشان می‌دهد که ائتلاف «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نتوانسته است اکثریت مطلق را در پارلمان بدست بیاورد.

به گزارش تسنیم به نقل از نشریه “فوکوس” آلمان، در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه در روز یکشنبه، به نظر می رسد که شکست امانوئل ماکرون آشکار شده است. بر اساس پیش بینی های اولیه، ائتلاف انتخاباتی رئیس جمهور در آستانه از دست دادن اکثریت مطلق خود است.

 

بر این اساس نظر سنجی پای صندوق های رای در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه نشان می دهد که ائتلاف میانه روی امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از کسب اکثریت مطلق در پارلمان بازمانده است.

 

طبق پیش‌بینی‌ها، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور منتخب فرانسه، به وضوح اکثریت مطلق مجلس ملی را با ائتلاف میانه روی خود از دست داد. بر این اساس در دور نهایی انتخابات پارلمانی روز یکشنبه، لیبرال ها از مجموع 577 کرسی، 210 تا 250 کرسی را به دست آوردند. حداقل 289 کرسی برای اکثریت مطلق لازم است.

 

در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه که امروز یکشنبه برگزار شد، همچنین نشانه هایی از حضور کم مردمی مشاهده شد. بر اساس اطلاعات وزارت کشور فرانسه، مشارکت مردمی تا ساعت 5 بعد از ظهر 38.11 درصد بود، در حالی که در دور اول در این زمان 39.42 درصد بود.

 

اندکی پیش از بسته شدن اولین شعبه های رای گیری، پنج موسسه رای گیری میزان مشارکت را بین 53.5 تا 54 درصد تخمین زدند.

 

راستگراها پیروز اصلی دور نهایی انتخابات فرانسه

بر اساس پیش بینی های اولیه ائتلاف چپ گرا ها در این دور حدود 150 تا 200 کرسی پارلمان را کسب می کند.

 

اگر ائتلاف ماکرون در این انتخابات تنها دارای اکثریت نسبی باشد،  پیشبرد برنامه های اصلاحی رئیس جمهور احتمالا دشوارتر خواهد شد. ائتلاف چپگرای NUPESکه تنها پس از انتخابات ریاست جمهوری تأسیس شد، انتظار می رود به عنوان بزرگترین جناح مخالف، جایگزین جمهوری خواهان محافظه کار شود.

 

برنده بزرگ انتخابات پارلمانی فرانسه  می تواند حزب راستگرای پوپولیستی “اجتماع ملی” به رهبری مارین لوپن باشد که بر اساس پیش بینی ها 60 تا 100 نماینده در مجلس ملی خواهد داشت. این بدان معناست که این حزب برای اولین بار می تواند فراکسیون پارلمانی خود را تشکیل دهد که به نوبه خود به معنای حمایت مالی بیشتر و زمان سخنرانی بیشتر است.

 

 

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.